כתיבת תוכנית עסקית

כתיבת תוכנית עסקית
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

סטודנטים במהלך לימודיהם בכלכלה או במנהל עסקים, או אנשי עסקים נדרשים מעת לעת להגיש בניית תוכנית עסקית על שירות או מוצר שהם מעוניינים לפתח, לקדם ולשווק או שהם נדרשים לבצע כתיבת תכנית עסקית.

אנו בחברת איזיגרייד מכינים עבורם תוכניות עסקיות מפורטות ומדורגות לגבי ההסתברות של מכירת המוצר המסוים בשוק המקומי או בשוק הבין לאומי כדי שמנהלי החברה יקבלו החלטה אם להשקיע כספים בפיתוחו.

כתיבת תוכנית עסקית באתר איזיגרייד נשענת על המידע המקצועי כולל דוחות רווח והפסד אפשריים, גרפים, תחזיות, סקירה על השפעתם של מוצרים אחרים על מכירת המוצר הספציפי ועוד.

בסיכום הדוח, מתבצע ניתוח מאד יסודי ומעמיק המוביל למסקנות חד משמעיות לגבי המשך הדרך העסקית של פריט זה.

בניית תוכנית עסקית – כתיבת תוכנית עסקית: שלבי עבודה

בשלב ראשון בתהליך בניית תוכנית עסקית, יועבר הסבר ראשוני על המוצר, ניקח כדוגמה מוצר ייחודי שפותח על ידי ממציא עבור רוכבי אופני השטח. המוצר מקל מאד על רוכבי האופניים בעת רכיבה על האופניים בזכותו הם מסוגלים לגמוע מרחקים עצומים בלי לעצור להתרעננות.

בהמשך של כל כתיבת תוכנית לעסק יתווספו צילומים של המוצר ופרטים על חומרי הגלם שממנו הוא מיוצר, גודלו ונראותו.

כתיבת תוכנית עסקית
כתיבת תוכנית עסקית

תחשיב עלויות הייצור כחלק מהליך בניית תכנית לעסק

כדי לייצר מוצר זה פנו בעלי העסק לכמה יצרנים לצורך קבלת הצעות מחיר. מחיר העלות של כל יחידה היה גבוה מאד כיוון שמדובר בדרישות ייחודיות המצריכות רכישת מכונה ייעודית שתייצר זאת.

אופציה נוספת שנבדקה היא ייצור המוצר באחד המפעלים בסין. כאן העלות הייתה סבירה לחלוטין והצדיקה גם את העלות של היועץ המומחה בעל הקשרים המעולים בסין שתווך בעסקה, עלויות הייצור של כל הגורמים נרשמים בדוח מפורט המדגיש את ההבדלים התהומיים בעלויות הייצור בישראל מול סין.

שלב החשיבה בכתיבת תכנית עסקית הבא הוא תכנון אריזת המוצרים, מכיוון שזהו מוצר חדש כל לקוח פוטנציאלי ירכוש יחידה אחת או יחידות בודדות כדי לנסות, אם הוא יהיה מרוצה, הוא ירכוש כמות נכבדה שתשמש אותו לאורך זמן. הנחת יסוד זו מצריכה ליצור הן אריזות קטנות והן אריזות גדולות של המוצר.

תחשיב שיווק המוצרים כחלק מכתיבת תכנית עסקית

כדי להחדיר את המוצר לתודעת ציבור יבוצע ניסוי של חלוקת המוצר בחינם במקומות שבהם מתרכזים רוכבי האופניים, כמו כן למדריכים שיחלקו לרוכבים בקבוצות שלהם, בכנסים, בירידי מכירות ובכל מקום בו קיים ריכוז גדול של קהל ספציפי זה.

בדוחות יכללו כל העלויות הנלוות עבור מסע ההתנסות, עלויות הייצור, הקשר עם הגורמים השונים, שינוע הארגזים על ידי עובדי החברה לכנסים ועוד. כל העלויות הללו מייקרות את התהליך אך אם בעקבות ההתנסות תהיה דרישה לרכישת המוצר הרי שההשקעה הכספית בתהליך ההתנסות היתה כדאית.

שיטות השיווק כחלק מכתיבת תוכנית עסקית

במהלך בניית תוכנית עסקית החברה בחנה כמה שיטות שיווק ופרטה את העלויות של כל אחת מהן. גיוס אנשי מכירות כולל רכבים שימכרו את המוצר לבעלי חנויות אופניים ברחבי הארץ ולרשתות העוסקות בכך, מהלך זה הוא יקר מאד ואינו כדאי עבור מוצר אחד.

שיווק באתר מכירות ישראלי, המצריך הקמת אתר מכירתי הכולל מערך דיגיטלי מורכב, אבטחת האתר, יצירת אפשרויות רכישה, צילומים של המוצר, קידומו של האתר ועוד. גם כאן העלות היא נכבדה ואינה כדאית עבור מוצר אחד בלבד ולכן נדרשת בניית תכנית לעסק

האופציה האחרונה שהיא גם הכדאית ביותר על פי הדוחות היא ייצור המוצרים בסין, שילוח הארגזים ישירות להאנגרים של אמזון. הם אלה שיטפלו בשיווק ובמכירה במכונה המשומנת היטב שלהם.

לאור החשיפה של אמזון לכל העולם, כמות המכירות תהיה מטאורית, הרווח על כל מוצר לאחר הפחתת הוצאות השיווק והקידום של אמזון יהיה כדאי ומכיוון שיימכרו פריטים רבים ההשקעה בפיתוח המוצר היא כדאית מאד ותיצור רווחים נאים לחברה.

בניית תוכנית עסקית וכתיבת תוכנית עסקית מקצועית המפרטות את כל המהלכים הללו המוגשת לבנקים או לגורמים האקדמיים על פי דרישתם היא מסמך חד, קריא וברור ונותן את התמונה בשלמותה תוך הבנה מעמיקה של דרך החשיבה, של המסלול שעובר המוצר משלב הפיתוח עד שלב בייצור ושל המסקנה החד משמעית לאן או לכאן.

נשמח לסייע בכתיבת תוכנית עסקית באתר איזיגרייד,

בהצלחה בכתיבת תוכנית לעסק!

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן