מדוע אינכם יכולים לבצע עריכה לעבודה שאתם כתבתם?

מדוע אינכם יכולים לבצע עריכה לעבודה שאתם כתבתם?
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

אולי הרגע הזה נראה לכם כעת רחוק, אך הוא יגיע: תקלידו את המילה האחרונה בקובץ העבודה האקדמית, תלחצו על SAVE ותכריזו בקול ניצחון “סיימתי לכתוב את עבודת המחקר שלי!”. אפשר רק לנחש עד כמה התיאור הזה מעורר בכם התרגשות אדירה וציפייה גדולה. אז למרות שעוד צפויה לכם דרך – מלמדת ומאתגרת, חשוב שתדעו כבר בשלב זה: את שלב העריכה רצוי שתפקידו אצל עורך מקצועי. מהו שירות בדיקת עבודה לפני הגשה ולמה הוא נחוץ? על כך בכתבה זו.

מדוע אתם לא יכולים לערוך את עצמכם?

עורך חייב להיות חיצוני לתהליך המחקר והכתיבה. ואתם? חוקרים וכותבים את עבודת המחקר שלכם כבר מספר חודשים. סביר כי בתוך הטקסט שלכם ישנן סתירות, טיעונים שאינם בהירים, טעויות הקלדה, פסקאות בסדר לא הגיוני, משפטים מסורבלים וטעויות בעברית. גם אם תקראו את הטקסט בפעם העשירית, לא בטוח כי תעלו על כל הטעויות. מדוע? משום שלקרוא, לבקר ולערוך את עצמך זה כמעט בלתי אפשרי.

סיימתם לכתוב את עבודת המחקר שלכם? שלחו אותה לעורך חיצוני מקצועי המיומן בעריכת עבודות אקדמיות. סכמו ביניכם מראש איך תרצו לקבל את ההערות. לדוגמא:

  • דף מסכם שבו מצוינות כל הערות הכלליות
  • הערות המודגשות באדום בתוך הטקסט
  • “הערות חדשות” בתוך הקובץ ועוד…

עריכה מקצועית לוקחת זמן. כמה זמן? זה כבר תלוי במספר משתנים:

  • נושא העבודה ומידת ההיכרות של העורך איתו (עדיף לעבוד עם עורך בוגר הפקולטה שלכם)
  • רמת הכתיבה האקדמית של הסטודנט 
  • היקף העבודה (עבודת מחקר קטנה של 10 עמודים או סמינריון של 25 עמודים?) 
  • חשוב מאד לציין בפני העורך מהו תאריך ההגשה והיכן אתם עומדים מבחינת הזמנים 

עורך חיצוני“ומה אם איני מקבל את הערותיו של העורך?”

עבודת המחקר היא העבודה שלכם, ואת זה חשוב שתזכרו. באופן טבעי לחלוטין, יהיו הערות שתקבלו ותחבקו בחום (“אתה צודק! איך לא שמתי לב לזה?”), לצד הצעות לתיקונים ושיפורים שתסרבו לקבל. בשירות בדיקת עבודה לפני הגשה העורך מחויב אליכם, אך אתם אינכם מחויבים אליו. הערותיו ניתנות כהצעה מקצועית בלבד, ואינכם מחויבים להן. 

“מומלץ לבצע עריכה כפולה באמצעות שני עורכים?”

ישנם סטודנטים (הפרפקציוניסטים שבחבורה), שלא מסתפקים בעורך חיצוני אחד. וכך, עבודת המחקר שלהם עוברת תחת ידיהם של שני עורכים שונים. איך זה עובד? עורך X מבצע עריכה, מחזיר להם את הקובץ ומבשר להם כי מבחינתו ניתן להגיש את העבודה למזכירות. למרות זאת, הם בוחרים לבצע עריכה נוספת באמצעות עורך Y. 

עריכה כפולה לא תהפוך את העבודה שלכם לטובה יותר (במרבית המקרים), אלא בעיקר תבלבל אתכם. מדוע? משום שסביר כי כל אחד מהעורכים יציע לכם הצעות שונות לתיקונים (“אני חולק על עורך X, הייתי ממליץ להשאיר את הפסקה כפי שהיא”). וכך, אתם עלולים למצוא עצמכם חצויים בין שני עורכים בעלי גישות שונות. 

טכנית, מובן כי תוכלו לערוך את עבודתכם לבד ולבצע בה את “הניקיון” הנדרש. עם זאת, עורך חיצוני שיקרא לראשונה את עבודתכם, יוכל לבצע עבודת עריכה יסודית, מקצועית ומדויקת יותר.

אנחנו ב-EZ GRADE שמחים להציע שירות בדיקת עבודה לפני הגשה. לפרטים נוספים, אתם מוזמנים לפנות אלינו – 054-2273459

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן