כשעבודה אקדמית קטנה הופכת לברוך גדול

כשעבודה אקדמית קטנה הופכת לברוך גדול...
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

סטודנטים רבים מברכים על ההזדמנות שניתנת להם ע”י חלק מהמרצים: להוכיח את הידע שלהם בעבודה אקדמית, ולא במענה על מבחן. כתיבת מטלת סיום נתפשת ע”י המון סטודנטים כקלה, פשוטה לביצוע וסופר-קלילה. מידת הרצינות וההשקעה במטלה שכזו? בהתאם. 

בדיעבד, מבינים אותם סטודנטים כי גם עבודה אקדמית קטנה לכאורה, יכולה ליצור להם ברוך גדול. כל מטלה אקדמית – מתרגיל כתיבה ועד מבחן, דורשת מכם אחריות, רצינות, השקעה והיערכות מתאימה. לשמחתכם, מסתבר כי להצלחה בכתיבת מטלת הסיום ישנו מתכון מנצח. לפניכם, רשימת המרכיבים המלאה: 

1.הגיעו להרצאות בזום

אז נכון, נעים יותר לשמוע הרצאה באולם ההרצאות באוניברסיטה. הפיתוי להבריז מהרצאות בזום אמנם גדול, אך יש לו מחיר: ההנחות שתעשו לעצמכם כעת, יעלו לכם ביוקר בתקופת המבחנים. כתיבת בעבודה בנושא מוכר (או לכל הפחות נושא שנחשפתם אליו), תהיה נעימה, זורמת ופשוטה יותר. מנגד, כתיבת מטלת סיום של קורס שלא נכחתם בו, תחייב אתכם ללמוד תוך כדי תנועה את כל התכנים שנלמדו לאורך הסמסטר. התוצאה? לחץ אדיר בשיאה של תקופת המבחנים שגם כך עמוסה.

2.דעו מהן דרישות המרצה 

קראו את המטלה במלואה ביום בו מפרסם אותה המרצה. הטיפ הזה נשמע אולי סופר-טרוויאלי, אך מסתבר כי ישנם סטודנטים המאמצים לעצמם שיטת עבודה אחרת: קריאת המטלה לראשונה ביום בו הם מתיישבים לעבוד עליה. חשוב שתדעו מראש מהן ציפיות המרצה מכם. מדוע? משום שפעמים רבות כתיבת העבודה מותנית ב”הכנות” מסוימות שעליכם לבצע מספיק זמן מראש:

  • קריאת מאמרים (שאתם חלקם יש לתרגם) / קריאת ספר
  • צפייה בסרט דוקומנטרי / מספר פרקים מסדרות  
  • נוכחות חובה בדיון כיתתי בזום 
  • ביצוע ראיונות/סקרים – פרונטליים או טלפוניים ועוד…

ודבר נוסף: המרצים מצפים מכם, הסטודנטים, להיצמד להנחיות העבודה. חריגה מההנחיות וקבלת החלטות על דעת עצמכם, עלולות לפגוע לכם בציון. לדוגמא:

  • הגשת עותק קשיח למזכירות במקום הגשת קובץ העבודה במייל
  • הקלדת העבודה בגופן ariel כשהמרצה ביקש David
  • הגשת עבודה אקדמית קטנה/גדולה יותר מדרישת המרצה
  • ביבליוגרפיה מצומצמת שלא משקפת את דרישות המרצה ועוד…

כשעבודה אקדמית קטנה הופכת לברוך גדול...3.עבודה אקדמית לא כותבים ב”חלונות”

אתם לומדים במקביל לשלושה מבחנים ובהפסקות משרבטים פסקאות לעבודה האקדמית? טעות! חשוב מאד שתקדישו לעבודה אקדמית קטנה כגדולה את הזמן הדרוש לה. לרוב, הבעיה של סטודנטים היא לא מחסור בזמן, אלא ניהול לא נכון של זמן. כמה זמן ראוי להקדיש לכתיבת מטלה אקדמית? בין 5-8 ימי לימוד מלאים (קריאת חומרים, עיבודם, כתיבת העבודה ועריכתה).

4.עברית היא שפה קשה. ועברית אקדמית?

מובן כי “עברית אקדמית” אינה שפה רשמית, אלא תיאור לשפה שמצופה מכם להשתמש בה במעמד כתיבת עבודתכם. “העברית האקדמית” נשענת על שפה מכובדת ותקנית, שימוש נכון בסימני פיסוק, היכרות עם כללי הציטוט וכיוצא בזה. לבטח לא נחדש לכם, אך נזכיר בכל זאת: גובה השפה, יכולות ההבעה בכתב וציות לחוקי הכתיבה האקדמית, משוקללים בציון הסופי.

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן