מהי תכנית עסקית

מהי תכנית עסקית
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

תכנית עסקית היא הבסיס לקיומו של כל עסק ללא קשר לגודלו או לתחום עיסוקו.

הכנת תכנית עסקית

עסקים רבים נעזרים ביועצים כלכליים, עסקיים או חברות כלכליות המתמחים בהכנת דוח מסוג זה.

לצורך הכנת התכנית העסקית הכוללת בתוכה גם את דוח תזרים המזומנים השנתי וגם את התקציב השנתי, היועצים מנתחים עם בעל העסק את הנישות השונות שיפעלו בעסק על כל רבדיו ובהתאם לנתונים הפיננסיים הספציפיים, הם בונים את הדוח שהוא אקוטי לפעילות העסק ולמוניטין שלו.

הקמת עסק חדש

הקמת עסק חדש היא אחריות רבה ולאור העובדה שעסקים חדשים רבים נופלים תוך פרק זמן קצר, יש לתכנן היטב כל מהלך, לחשוב על כמה אופציות ולהכין תכנית עסקית לפני פתיחת העסק.

חשוב לפעול על פי התכנית ולא לסטות ממנה כדי להצליח, להגיע לרווחיות ולהישגים כלכליים.

עסקים שלא הכינו תכנית עסקית בעת פתיחת העסק, יכולים להכין אותה גם בשלב מאוחר יותר ולאחר מכן להפעיל את העסק בהתאם להנחיות הללו.

מהי תכנית עסקית

מטרות התכנית העסקית

גורמים פיננסיים רבים כמו בנקים וגורמים חוץ בנקאיים מבקשים דוח זה כדי להבין את הפעילות העסקית, דפוסי העבודה, צפי ההכנסות, ההוצאות, קשרים עסקיים ועוד.

הכנת התכנית העסקית מבעוד מועד לא תעכב הליכים אקוטיים כמו קבלת מימון עד הכנת הדוח הנחוץ.

תחומי העיסוק

התכנית מפרטת את תחומי העיסוק לדוגמה ייצור מוצרי מזון, שיווק ומכירה לקמעונאיים או ישירות לצרכן ומתן הסברים מלאים על צורת ההתנהלות.

המידע מקיף גם את מערך ההכנות לצורך ביצוע הליכי הייצור כמו נושאי רכש, לוגיסטיקה שינוע, יחסי ציבור, פרסום, מיתוג המוצר ועוד.

מערך ניהול העסק

ההנהלה קובעת מה יהיה המבנה הארגוני, אם הישות המשפטית תהיה חברה בע”מ, שותפות או עוסק מורשה.

מי ינהל את העסק ומי יהיה אחראי על תחומי הפעילות השונים לדוגמה מנהל שיווק, מנהל ייצור, מנהל כספים וכו’.

פרטים על כמות השכירים שיועסקו בתפקידים שונים, רמות השכר של כל אחד מהם ואומדן סך ההוצאות החודשיות עבור השכר וההוצאות הנלוות כמו פנסיה, מס הכנסה ועוד.

מהי תכנית עסקית

מחקרי שוק

חשוב לבחון את התנהלותם של המתחרים בהיבטים רבים כמו נראות המוצרים המתחרים, העלויות לקמעונאים ולקהל הרחב, מידע על המכירות באינטרנט, חוות דעת של הלקוחות ועוד.

בזכות מידע אקוטי זה אפשר לנתח את השוק ולקבל החלטות על צורת ההתנהלות הבטוחה עבור העסק החדש.

תוצאות המחקר וההשלכות על הפעילות העסקית יפורסמו בתכנית העסקית.

הלוואות ומימון בתכנית עסקית

בתכנית יצורף מצד אחד אומדן ההכנסות בחודשים השונים בהתאם למועד פתיחת העסק, העונתיות, החגים וכו’ ומצד שני פירוט של העלויות הקבועות והלא קבועות החודשיות של העסק, שכר דירה, שכר עובדים, רכישת פס ייצור, מחשוב, הוצאות לא צפויות וכו’.

בהתאם לתחשיב זה, בעל העסק יקבל החלטה אם לבקש מימון מהבנק, מגורמים חוץ בנקאיים או מקרנות בערבות מדינה.

ללא מימון ראשוני לא יוכל העסק לפעול עד מועד קבלת ההכנסות הראשונות ולכן התכנית העסקית המראה את כל התמונה תוגש לגורמים הפיננסיים.

סיכום מנהלים

סיכום רעיוני של כל התכנית בנימה אישית של בעל העסק המפרט את החזון, התחושות שלו לגבי הצלחת המיזם הסיכויים וגם הסיכונים בראיית העולם שלו.

מימוש החשיבה באמצעות אסטרטגיה עסקית שהיא המתאימה ביותר לניצול המומנטום והכישורים העסקיים הקיימים בידיו ובידיהם של העובדים המיומנים.

ההסבר כולל את שלבי הפעילות העסקית הכוללים גם קבלת הלוואה בערבות מדינה לצורך רכישת ציוד ועבודה עקב בצד אגודל בהתאם להחלטות הרשומות בתכנית העסקית.

 

ראו גם: הכנת מצגת מקצועית

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן