ניתוח השערות / בדיקת השערות

ניתוח השערות
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

אין ספק כי החלק של ניתוח השערות מהווה את החלק החשוב והמהותי ביותר בכל עבודה סמינריונית.

מדובר על החלק האחראי על בדיקת המובהקות הסטטיסטית של הנתונים שנאספו במהלך המחקר, דבר שמסייע לנתח את ההשערות הראשוניות של החוקר ולבדוק את מהימנותן. אך על מנת לכתוב את הפרק הזה בצורה היעילה והמקצועית ביותר, יש צורך להתעמק בסטטיסטיקה ולהבין מהו המבחן הסטטיסטי המתאים ביותר, לצורך בדיקת השערות המחקר שלכם.

אנו בחברת EZGRADE נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום, במטרה לאפשר לכם להגיע לציון הגבוה ביותר.

אנו מתמחים בתחום כ- 15 שנה ונהנים מלא מעט וותק באלפי עבודות סמינריון שונות, שזכו לציונים הגבוהים ביותר.

אנו עובדים אך ורק עם סטטיסטיקאים מקצועיים ועם בעלי תארים מתקדמים, במטרה להבטיח לכם איכות ללא פשרות, לצד עמידה בזמני הגשה וכמובן בקרת איכות מדויקת וקפדנית.

ניתוח השערות / בדיקת השערותניתוח השערות או בדיקת השערות – כיצד לעשות זאת נכון?

אחת השאלות החשובות ביותר שיש לשאול את עצמכם בפרק ניתוח ההשערות, היא מהו המבחן הסטטיסטי המתאים ביותר לעבודת הסמינריון שלכם.

ניתן למצוא לא מעט סוגים שונים של מבחנים סטטיסטיים, לכן החוכמה היא לבחור באופציה המתאימה ביותר למחקר שלכם. יש צורך להתחשב בשאלת המחקר הנבדקת ובסולמות המדידה של המשתנים השונים.

למעשה ישנם מספר סוגים מרכזיים של שאלות מחקר, ולכן יש צורך להתאים לכל אחת מהן את המבחן הסטטיסטי המתאים ביותר.

למשל, במקרה של שאלת מחקר הבודקת את הנבדלות של שתי קבוצות בהתאם למשתנה תלוי, יהיה צורך להשתמש במבחן T או במבחן ווילקוקסון.

לעומת זאת, במקרה ומדובר על שלוש קבוצות, ברוב הפעמים יהיה צורך להשתמש במבחן ניתוח שונות או במבחן קרוסקאל – וואליס.

כמובן שיש צורך לבדוק כל מקרה לגופו, על מנת לוודא את ההיגיון בהתאמת המבחן הסטטיסטי הנבחר.

בדיקת השערות – טיפים למתחילים

אחת משיטות המחקר הנפוצות ביותר, היא – האם הטיפול נחשב ליעיל? שאלת מחקר מסוג זה יכולה לכלול מגוון רחב של נושאים שונים, החל מרמת היעילות של תזונה מסוימת ועד ללבוש מסוים.

במקרה זה יהיה צורך להשתמש במבחן T או במבחן ווילקוקסון, בדיוק כמו בדוגמה הקודמת, מאחר ומדובר על מקרה פרטי של אותה השאלה.

אך כאשר מדובר על שאלת מחקר הבודקת קורלציה בין משתנים מסוימים, יהיה צורך להשתמש במבחן חי בריבוע או במבחן פירסון, בהתאם לאופי המשתנים.

ניתן למצוא לא מעט דוגמאות נוספות לסוגי שאלות המחקר השונות, אך מי שלא מגיע מהתחום, יתקשה לעקוב אחר הדקויות.

לכן ההמלצה הכללית לכל מי שמתקשה או מסתבך בפרק ניתוח ההשערות בעבודת הסמינריון שלו, היא לפנות לחברה מקצועית ואמינה המתמחה בתחום. 

אנו בחברת EZGRADE נשמח לספק לכם את כל התמיכה, הייעוץ והסיוע הדרושים לכם, על מנת לסיים את עבודת הסמינריון שלכם בהצלחה. לקבלת מידע נוסף על ניתוח השערות או בדיקת השערות, צרו קשר.

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן