איך לעבור בהצלחה רפרט בזום?

איך לעבור בהצלחה רפרט בזום
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

קיבלתם את ברכתו של המרצה, וכעת – יש לכם הזדמנות לקבל משוב מחבריכם הסטודנטים עם הצגת הרפרט!

בשגרה אחרת (כן, זו שקדמה להתפרצות נגיף הקורונה), את הרפרט הייתם מעבירים פרונטלית באולם ההרצאות במוסד הלימודים. ומה קורה כעת? תוכנת הזום תצדיק את הלגיטימיות שלה פעם נוספת עם העברת הרפרט אונליין. 

לאחר שתקבלו אישור מהמרצה על נושא המחקר, ראשי הפרקים, שיטת המחקר והחומרים האקדמיים, יקבע תאריך הרפרט שלכם. בקצרה: הרפרט הינו פרזנטציית נושא המחקר בפני חבריכם הסטודנטים והמרצה המלווה את המחקר.

אז מה זה רפרט, איך נערכים לרפרט בזום ובעיקר: איך עוברים אותו בהצלחה? 

איך לעבור בהצלחה רפרט בזום?דגשים חשובים להעברת רפרט בזום

נכון לכתיבת שורות אלו, לא רק שתוכנית הלימודים במלואה מועברת בזום, אלא גם הימים הפתוחים, הפגישות האישיות עם המרצים וכן – גם הרפרט. מאחר וככל הנראה אתם עתידים להתנסות לראשונה בפורמט זה, אמצו את הטיפים הבאים:

  • טיפ הזהב! תאמו מראש עם המרצה שלכם מי יהיה מנהל חדר השיחה, ובהתאם – למדו את תוכנת הזום והפונקציות הרלוונטיות להעברת הרפרט, בדגש על “שיתוף המסך”. 
  • בנו מצגת אטרקטיבית: מי כמוכם יודע עד כמה שיחות בזום (מעניינות ככל שיהיו), אינן הדבר האטרקטיבי והנוח ביותר. ולכן, מומלץ בחום לשלב במצגת שלכם תכנים שישברו מעט את התבנית המוכרת של מצגת. לדוגמא: סרטונים, ראיונות, הקלטות נדירות וכיוצא בזה.
  • קצרו ככל שאתם יכולים: אז לא, הטיפ הזה לא אמור לתת לגיטימיות לרפרט קצר ושטחי, אך בהחלט לרפרט ענייני. מטרתכם היא לזכות בהקשבה ולקבל מהסטודנטים משוב מעצים וביקורת בונה. נסו להימנע ככל הניתן מ”מריחות”, הצגת נתונים שאינם מקדמים אתכם או את המחקר ושקופיות מסורבלות ועמוסות. כמה שיותר ענייני ו”נקי”, כך יותר טוב. 
  • לא מצגת “סגורה”, אלא דיון פתוח: במהלך הצגת הרפרט ישאלו אתכם שאלות (ואגב, זו אינדיקציה לרפרט מעניין!). היערכו ככל הניתן עם תשובות מבוססות לשאלות שסביר שיפנו אליכם. עם זאת, גם התשובה “איני יודע להשיב על השאלה, טרם חקרתי את הנושא”, מתקבלת ואף מוערכת. כמו כן, היו פתוחים לקבל ביקורת, וזכרו: אתם בוחרים אם וכיצד  ליישם אותה.
  • חדר שקט, תאורה טובה: אינכם צריכים לשכור אולפן ולהעביר ממנו את הרפרט שלכם, אך בהחלט חשוב להקפיד על תאורה נעימה, חדר שקט, מיקום נכון למצלמה והופעה מכובדת.

“בגלל הקורונה הרפרט הוא בגדר רשות. כדאי לי לוותר?”

התשובה חד משמעית: לא. כידוע, ישנם המון סטודנטים שבעקבות משבר הקורונה המתמשך, לומדים מהבית. ואכן, ישנם מרצים שמנסים לבוא לקראת הסטודנטים ולהקל ככל הניתן, בעיקר עם הכנת עבודות המחקר.

גם אם המרצה מאפשר לכם לוותר על הרפרט, מומלץ לכם בחום שלא לוותר על ההזדמנות. מדוע? משום שהרפרט מאפשר לכם לקבל משוב מחבריכם.

הדיון המתפתח סביב נושא המחקר שלכם, עשוי לפתור לכם קונפליקטים מסוימים, לסייע לכם במציאת מקורות מידע, לדייק את הכיוונים שלכם ומעל לכל – לחזק את ביטחונכם במחקר שלכם ולהחדיר בכם מוטיבציה.

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן