איך להתמודד עם קשיים שעלולים לצוץ בכתיבת סמינריון?

איך להתמודד עם קשיים שעלולים לצוץ בכתיבת סמינריון?
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

כתיבת סמינריון אינה קשה (נתאר אותה כמאתגרת), אך היא בהחלט עלולה להציף קשיים. אתם יודעים מהי נקודת היעד אליה תרצו להגיע (עבודת מחקר שתהיו גאים בה), אך בשלב זה אינכם יודעים איך תיראה הדרך. לפניכם, 4 האתגרים הנפוצים ביותר מולם מתמודדים סטודנטים בכל הפקולטות לאורך תקופת המחקר.

קריאת עשרות מאמרים אקדמיים. באנגלית

בתחילת הדרך הגדרתם שאלת מחקר, זוכרים? כעת, עליכם לאסוף ולקרוא חומרים אקדמיים, באמצעותם תוכלו להשיב על השאלה. מדוע קריאת מאמרים עלולה להציף קשיים? 

  • קריאה פעילה ואקטיבית הדורשת בערנות גבוהה
  • קריאת תוכן אקדמי מבוססת על סיווג בין עיקר וטפל והסקת מסקנות
  • כמות גדולה של מאמרים – עבור עבודת סמינר בהיקף של 20-30 עמודים, תידרשו להשתמש ב-10-15 מקורות/מאמרים
  • באופן טבעי, קריאת תוכן בשפה שאינה שפת האם שלכם, איטית יותר

הפתרון: ראשית, גבשו אסטרטגיה לקריאת המאמרים. לפני שאתם משקיעים שעות בקריאת מאמר אקדמי, התרשמו מהמבוא ומפרק המסקנות וקבעו האם המאמר אכן רלוונטי לתחום המחקר שלכם. בנוסף, באפשרותכם להסתייע בשירות סיוע אקדמי של תרגום מאמרים. 

איך להתמודד עם קשיים שעלולים לצוץ בכתיבת סמינריון?משימות – יש. זמן – אין מספיק

ה-קושי הגדול ביותר שצץ לאורך תקופת המחקר הוא מחסור בזמן. למרות שתכננתם לעצמכם לו”ז משימות מפורט, צצים לכם בלת”מים, אתם לא מצליחים לעמוד בקצב שהגדרתם ותאריך ההגשה מתקרב. בנוסף, ישנם סטודנטים עובדים, כך שחצי מהיום (אם לא יותר), מוקדש למקום עבודתם ולא לכתיבת המחקר. 

הפתרון: אתם לא יכולים לעצור את השעון, להחזיר את הזמן לאחור וגם בקשת הארכה מהמרצה אינה רלוונטית. מה שאתם כן יכולים לעשות הוא לפנות לחברה המציעה סיוע אקדמי. כך, אתם מפחיתים משמעותית את העומסים (בעיקר אלו המנטליים), ובעיקר – תוכלו להגיש את עבודת הסמינר שלכם בתאריך היעד. 

אופציה נוספת: להפחית משמרות בעבודה (כל עוד זה אפשרי). כמו כן, במידה ואתם הורים, הסתייעו בסבא ובסבתא שישמרו על ילדיכם בשעות אחר הצהריים, כך שתוכלו להרוויח זמן נוסף לטובת כתיבת הסמינריון שלכם.

דד ליין? יש. מוטיבציה לעשייה? לא ממש

ללא מוטיבציה גבוהה, יהיה לכם קשה מאד לחקור ולכתוב את העבודה האקדמית שלכם. מדוע? משום שמוטיבציה גבוהה משמרת את ההתמדה והמחויבות שלכם לפרויקט. מבלי שיהיו בכם ה”דרייב” והתשוקה לחקור, לקרוא, לסכם ולכתוב, אתם עלולים למצוא עצמכם תקועים ומתוסכלים. לרוב, בתחילת המחקר ישנה מוטיבציה גבוהה מאד, אך בהמשך, כשצצים קשיים (שאגב, הם טבעיים לחלוטין), המוטיבציה יורדת.

הפתרון: אל תחקרו “על אוטומט”, אלא הזכירו לעצמכם בכל יום מחדש מדוע אתם משקיעים כל כך. כשישנה מטרה (לדוגמא: לסיים את לימודי התואר הראשון בהצלחה / לקבל מעל 95 / לצלוח את לימודי התואר השני), באופן אוטומטי שומרים על הילוך גבוה ומתמקדים בעשייה.

כתיבה המחקר בסטנדרט האקדמי

זה לא שאתם לא יודעים לבטא את עצמכם בכתב, אלא שהכתיבה האקדמית מאתגרת ודורשת השקעה רבה בזמן. המון סטודנטים מעידים כי תהליך המחקר הוא החלק הקל, ודווקא הכתיבה שאמורה להיות פשוטה יחסית, קשה. 

הפתרון: כתבתם ראשי פרקים, סיכמתם את המאמרים וריכזתם מסקנות מהמחקר האיכותני? אנו נוכל לעבוד עם חומר הגלם הזה ולהפוך אותו למנה משובחת – עבודת סמינריון כתובה ע”פ הסטנדרט האקדמי. לפרטים נוספים, התקשרו – *6270.

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן