הנחיות לכתיבת עבודה אקדמית

הנחיות לכתיבת עבודה אקדמית
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

כללים לכתיבת עבודה אקדמית

עבור לא מעט סטודנטים, הגשת עבודה אקדמית בסיומו של קורס היא מטלת מתנה. מדוע? משום שהיא מגלמת בתוכה המון יתרונות:

  • אתם יכולים להשיב על השאלות עם חומר פתוח
  • אתם יכולים לקחת חלק בקבוצות למידה ודיון
  • יש לכם פרק זמן של חודש לערך להגיש את העבודה
  • מטלה אידיאלית לאלו הסובלים מחרדת בחינות

על מנת להצליח בעבודה אקדמית, אתם צריכים להצטיין בדבר מאד ספציפי: כתיבה אקדמית. בשונה ממבחנים שבהם בוחנים אתכם רק על ידע, בעבודה אקדמית אתם נדרשים להפגין גם בקיאות בחומר וגם בקיאות בכללי הכתיבה האקדמית. לפניכם, מספר הנחיות כלליות לכתיבה מוצלחת, כאשר המוטיבציה היא לקבל את מירב הנקודות – לפחות בכל הקשור לניסוח ולסגנון.

הבינו היטב מה שואלים אתכם

הדבר הבסיסי ביותר, הוא להבין מה שואלים אתכם. המטלה שתצטרכו להשיב עליה, לרוב מבוססת על מבנה של מבחן: מספר שאלות שעליכם להשיב עליהן. חשוב מאד לקרוא את המטלה מספר פעמים, ולהבין מה רוצים מכם. טיפ אליכם: הדגישו במרקר את עיקרי השאלה, כך שיהיה ברור לכם כשמש על מה עליכם למקד את המענה, האם אתם נדרשים להציג את עמדתכם, ליצור השוואה וכיוצא בזה.

הקפידו על כללי הכתיבה הנדרשים

עוד הרבה לפני שמדברים על סגנון הכתיבה, חשוב להכיר את הדרישות. לכל מרצה ישנן דרישות אחרות, אך לרוב תדרשו לכתוב בגופן DAVID, גודל 12 ומרווח 1.5. כמו כן, כל עבודה אקדמית שתגישו, גם תהיה מוגבלת במספר עמודים מודפסים שיהיה עליכם להגיש. חשוב מאד שתיצמדו למגבלת העמודים, ויש לכך סיבה: ישנם מרצים שלא קוראים עמודים חורגים. לדוגמא: במידה ונדרשתם להגיש עבודה בהיקף של 6 עמודים אך הגשתם 8, את שני העמודים האחרונים המרצה לא יקרא. כך, אתם ככל הנראה תאבדו נקודות והציון שלכם יפגע. 

סגנון הכתיבה המצופה בעבודה אקדמית

כאמור, עבודה אקדמית לא בוחנת אתכם רק על ידע ובקיאות בחומר, אלא גם על כתיבה אקדמית. זהו האתגר הגדול ביותר של מטלות מסוג זה. כתיבה אקדמית צריכה לשמור על סגנון ייחודי, שפה גבוהה, עברית תקינה, אפס שגיאות כתיב והקלדה ושמירה על סגנון אחיד. במידה ואתם לא מצליחים להגיע לתוצר שאתם מרוצים ממנו, ישנן 2 אפשרויות בעבורכם:

  • תוכלו לפנות אלינו מראש, ואנחנו נוכל לסייע לכם בכתיבת העבודה האקדמית. אתם תגישו לנו את המטלה ואת החומרים הרלוונטים. ואנחנו? נכתוב בעבורכם עבודה העומדת בסטנדרט האקדמי הנדרש. 
  • אפשרות נוספת היא שאתם תכתבו את העבודה, ואנו נבצע עבודת עריכה והגהה יסודית. כך, נוכל לדייק את העבודה שכתבתם, ולהפוך אותה ממסך כתוב לעבודה מוגמרת.

ציון מקורות בגוף הטקסט וביבליוגרפיה

כמו כן, בעבודה אקדמית אתם נדרשים להפגין בקיאות גם בכללי הציטוט. בעת שאתם מצטטים חומרים בגוף העבודה, עליכם לציין אותם בהערות שוליים. הביבליוגרפיה חשובה גם היא, בה תציינו את כל המקורות בהם עשיתם שימוש לטובת כתיבת העבודה. שימו לב, כי ציון מקורות שלא על פי הנדרש, גורר אחריו הורדת נקודות על ידי המרצים. נשמח לסייע לכם גם בכתיבת המקורות, עם ציון שמות המחברים, הספר, העמודים, שנת ההוצאה וכן הלאה.

מבנה עבודה אקדמית – מה חשוב לדעת?

מטלת עבודה אקדמית יכולה להיות אחת משתי המטלות הבאות:

  • עבודה המבוססת על שאלות מוגדרות שעליכם להשיב עליהן
  • עבודת מחקר קטנה שבה אתם מגדירים שאלה, ומשיבים עליה

שימו לב כי עליכם להתאים את הכתיבה בהתאם לסוג העבודה. במקרה בו אתם נדרשים להגיש עבודת מחקר קטנה, יהיה עליכם לכתוב גם פרק של מבוא ופרק סיכום. מנגד, עם עבודה המבוססת על מענה על שאלות, יהיה עליכם להגיש אך ורק תשובות – מבלי שאתם נדרשים לעטוף אותן בפרקים נוספים.

התייעצו עמנו באיזי גרייד בכל שאלה.

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן