הערכת שווי חברה

מצגת הצגה! איך יוצרים מצגת עסקית אטרקטיבית?
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

הערכת שווי חברה נועדה לתת לבעל העסק ערך נכון של העסק שלו שבנה בדרך כלל במשך שנים רבות שבהן הרחיב את מעגל הלקוחות, שיפר את שיטות העבודה ויצר לחברה מוניטין של עסק אמין ומקצועי. והיא נועדה גם עבור הקונה שהחליט לרכוש עסק מסוים והוא מעוניין לשלם סכום הוגן התואם את ערכה הממשי שיניב עבורו בעתיד רווחים נאים ולא לשלם סכום שהוא הרבה יותר מערכה האמתי של החברה.

שוויה של כל חברה בנוי מפרמטרים רבים. חישוב של מלוא נתוני העבר תוך ביצוע אומדן עתידי יחד הוא השווי הנכון של החברה.

הערכת שווי חברה מתבססת על נתוני האמת של פעילות החברה המופיעים במאזניה ונובעים מסך הכנסותיה, הוצאותיה והרווח הגולמי והתפעולי. את ערכם של הנתונים המשתנים והעתידיים אין לדעת במדויק היות שהם תלויים באירועים עתידיים, בתנודות השוק, באופן ניהולה של החברה על ידי ההנהלה החדשה ובגורמים נוספים.

שיטת הערכת הנסים

אם אדם מחליט לסגור את העסק שלו, הוא יבצע חישוב של שווי נכסי החברה מול ההתחייבויות העתידיות שלה וכך יקבל את שוויה. הנכסים הם ממון, ערך המניות, ציוד, נכסי נדל”ן, חוזי עבודה עם לקוחות וחובות של לקוחות שטרם שולמו. ההתחייבויות הם גובהם של לוחות הסילוקין לבנקים בגין הלוואות וחובות לגורמים אחרים כמו ספקים והלוואות חוץ בנקאיות. מכיוון שהנכסים הללו מסוגלים להמשיך ולייצר הכנסות ורווחים גם בהמשך ולכן יש לחשב אותם על בסיסי הנתונים הממוצעים במשך השנים הקודמות.

בנוסף לכך, קיימים בכל חברה נכסי ידע, מוניטין, כישורי עובדים, ניסיון, ידע רב שאינם מוחשיים וקשה לקבוע את ערכם המדויק, כמו כן שיטות עבודה ייחודיות, קשרי מסחר עם לקוחות וספקים, תוכנות, מוצרים ייחודיים ועוד.

היועצים הפיננסיים המתמחים בעריכת דוחות של שווי חברות, יודעים איך לכמת את נכסי הידע ולתת להם את השווי ההגיוני במסגרת שוויה הכללי של החברה.

 רווחים עתידיים של החברה

עסק פעיל הנמכר AS IS ממשיך לייצר הכנסות על פי שיטת העבודה שהייתה נהוגה בעבר. הבעלים החדשים יכולים לחשב את פרק הזמן שייקח להם על פי עבודתו של העסק במתכונתו הקודמת, להחזיר את הכספים שהשקיעו ברכישת העסק (ROI).

הערכת שווי חברה

שיטת החישוב של הערכת שווי חברה

בודקים אך סך הרווח הנקי על פי דוחות הרווח וההפסד של החברה בשלוש השנים האחרונות . מבצעים אומדן הגיוני של הרווח בשנה הקרובה על בסיס נתוני העבר, עם תוספת של הכנסות או הקטנת הכנסות עקב כניסה של ההנהלה החדשה והשינויים שהיא תבצע, כך מחשבים את פרק הזמן שיידרש כדי להחזיר את ההשקעה הראשונית ברכישת העסק.

שיטת מכפיל הרווח

כדי להעריך שווי חברה על פי מכפיל הרווח יש לדעת מהו המכפיל הנכון והריאלי התואם את הפעילות בחברה. מכפילים את כל רווחי החברה לפני תשלומים מיסים וריביות במכפיל הרווח.

בנוסף לכך, רצוי להביא בחשבון את שווים של עסקים אחרים העוסקים בתחום זהה או קרוב שנמכרו לאחרונה והנתונים על ערך המכירה פורסמו בכלי התקשורת. הנתונים הללו יתנו אומדן נכון של שווי החברה.

שיטת מכירת העסק החי

שיטת מכירת העסק החי היא השיטה המקובלת ביותר שעל פיה מחשבים את שוויה של החברה. בחישוב זה מבצעים תחשיב עתידי של הכנסות החברה כשבסיס התחשיב הם נתוני העבר. המשקיע מבצע כך אומדן של רווחיו העתידיים בהתחשב בכספי ההשקעה שהוא השקיע וישקיע בשנים הקרובות כדי שהעסק ימשיך לפעול בשיטה המוצלחת שקיימת כעת והוכחה כשיטה טובה ויעילה וגם ימשיך לייצר הכנסות ורווחים לאורך שנים רבות.

על פי שיטה זו רווחי השנה האחרונה בספרי החברה בתוספת ערכו של הציוד אם יוצע למכירה, הוא שווי החברה.

אולי יעניין אתכם לקרוא על:

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן