עריכה והגהה לעבודה אקדמית

עריכה והגהה לעבודה אקדמית
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

אפשר לנחש כי קראתם לפחות ספר אחד שריגש אתכם, “עורר” אתכם, העניק לכם השראה עצומה ואולי אפילו שינה את חייכם. מה שרובכם לא יודעים הוא שהגרסה הסופית שקראתם, היא לא המסמך המקורי שנכתב ע”י הסופר. כל טקסט לפני פרסומו, עובר בדיקות של קוראי בטא ולקטורים, מספר שכתובים, עריכות והגהות. 

ההקדמה הזו נועדה להמחיש לכם את החשיבות של עריכה והגהה לעבודה אקדמית. עבודת המחקר שאתם כותבים, היא הגרסה הראשונית למסמך הסופי שיוגש למרצה שלכם. עריכה מקצועית יכולה להפוך עבודה בינונית לעבודה טובה, עבודה טובה לעבודה טובה מאד, ועבודה טובה מאד – לעבודה מעולה!

עריכה והגהה לעבודה אקדמיתאז מה העורך “יעולל” לעבודה שלכם?

נתחיל ונרגיע: העבודה שכתבתם תשמור על “הזהות” שלה, והעריכה אינה שואפת לשנות אותה. דרך נחמדה להסביר מהי עריכה ואיך היא תורמת לעבודה שלכם, היא עם הצגת דוגמא מעולם מקביל וטעים יותר: עולם האוכל. דמיינו לעצמכם כי מגישים לכם שתי מנות של פסטה ברוטב האהוב עליכם. מנה אחת מתובלת במלח ובפלפל, והמנה השנייה – ללא כל תיבול. אפשר לנחש כי המנה שלטעמכם תהיה מוצלחת יותר, תהיה המנה המתובלת שטעמיה מודגשים ומדויקים יותר. ואם נחזור בחזרה לעניינו: המנה שאינה מתובלת היא עבודה אקדמית ללא עריכה, בעוד המנה המתובלת – היא עבודה אקדמית שעברה עריכה מקצועית. 

העריכה מתחילה בקריאת העבודה – מתחילתה ועד סופה. לאחר הקריאה הראשונה, מנסה העורך להבין האם ישנו רצף הגיוני ל”עלילה” (האם הטיעונים מוצגים בסדר הנכון, הפרקים מופיעים בסדר כרונולוגי וכך גם הפסקאות השונות בתוך הפרקים). בהתאם לשיקול דעתו, עשוי העורך לבצע את השינויים הבאים:

  • שינוי סדר המשפטים בתוך פסקה/ פרק
  • קיצור/ הסרה של משפטים שאינם נחוצים
  • חידוד ניסוחים והתאמה לסטנדרט האקדמי
  • במקרים מסוימים, שינוי סדר הפרקים בעבודה

 

ההגהה מתבצעת לאחר עריכת הטקסט, ומתמקדת בדברים הבאים:

  • תיקון שגיאות הקלדה (לדוגמא: בעבדות המחקר שלי…)
  • תיקון שגיאות בעברית זכר-נקבה (דרך אותן משקפיים ורודות ניתן לראות…)
  • סידור כללי לטקסט (להבטיח כי כל פרק מתחיל בעמוד חדש, Tab  לפסקאות בתוך הפרק וכן הלאה)

 

“אם אני מבין נכון, אחרי העריכה העבודה שלי עשויה להתקצר?”

נכון מאד וצריך לקחת את זה בחשבון. לעורך אין סנטימנטים לכמות העמודים, אלא אך ורק לאיכות הטקסט. לכן, במעמד כתיבת העבודה שלכם, כדאי להימנע מראש מניסוחים ארוכים, חזרה על אותם טיעונים במילים אחרות, הרחבת פסקאות שלא לצורך, הקלדה בפונט גדול מ-12 והקדמות מיותרות שלא תורמות למחקר, אלא להפך – מתישות את הקורא. 

באיזה שלב מבצעים את העריכה לעבודה?

שאלה מצוינת! את קובץ העבודה יש להעביר לעורך רק לאחר שסיימתם להקליד את המילה האחרונה, לא לפני. העריכה היא סוג של “תיבול” לטקסט, זוכרים? את התיבול כידוע, מתקנים רק לאחר שמסיימים להכין את התבשיל. אנו נשמח לבצע בעבורכם בדיקה של העבודה האקדמית – באמצעות תוכנת מחשב ועל ידי בודק אנושי. לפרטים נוספים, התקשרו אלינו עכבר עכשיו – 054-2273459

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן