פרק הדיון בעבודה האקדמית – עד כמה הוא חשוב?

השלבים המרכזיים בכתיבת סמינריון במשפטים
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

אחת הטעויות הגדולות ביותר שסטודנטים עושים עם כתיבת העבודה האקדמית שלהם, היא להעניק חשיבות לפרקים מסוימים בעבודה, ולהזניח חלקים אחרים בה. בכל פרק בעבודה, עליכם להשקיע ברמת התוכן והביצוע.

המטרה שלכם היא להעביר את הקורא במסע מעשיר, מלמד, מרחיב ומסקרן.

בעת שאתם מעניקים חשיבות לפרקים מסוימים ומזניחים חלקים אחרים, אתם פוגעים באיכותו של התוצר המוגמר.

הפרקים שלרוב זוכים בתשומת לב חלקית, הם פרקי המבוא, הדיון והסיכום. עד כמה חשוב להשקיע בפרק הדיון? חשוב עד מאד!

פרק הדיון בעבודה האקדמית – מהו תפקידו?

עבודה אקדמית מסוג סמינר, היא עבודה באורך של בין 20 ל-40 עמודים. לאורך העבודה שלכם אתם עתידים להציג מחקרים ומאמרים, וגם לשאול שאלות ולהשיב עליהן.

פרק הדיון שלכם למעשה קושר בין חלקי המידע שהצגתם, ומעלה סוגיות סגורות ופתוחות שתרצו לדון בהן או בצורה אחרת פרק הדיון מורכב מהשוואה בין ממצאי המחקר שלנו לבין ממצאי המחקר בספרות המקצועית.

פרק הדיון הוא הפרק שחותם את העבודה שלכם, כך שהוא זה שמבסס את הטון הסופי וחותם את החוויה של הקורא. 

“האם יש מקום לדעה אישית בפרק הדיון?”

בהחלט. פרק הדיון הוא המקום שלכם לשתף את חוות דעתכם ואפילו למתוח ביקורת.

לאחר שהשבתם על שאלת המחקר הגדולה ושאלות המחקר הקטנות (ראשי הפרקים), יש לכם הזדמנות להציף שאלות חדשות שעולות מתוך המסקנות אליהן הגעתם. לדוגמא: עבודת מחקר בנושא התפרצות נגיף הקורונה.

בפרק הדיון, יהיה המקום שלכם למתוח ביקורת על התנהלות הממשל בסין, לתהות האם הגבלות על אורח חייהם של המקומיים היו יכולות למנוע את התפרצות המגיפה ואיך יהיה ניתן למנוע התפרצות נוספת בעתיד. 

בעוד פרקי העבודה עוסקים בנתונים, דו”חות ועובדות, פרק הדיון נותן לכם את המקום ליצוק את הדעה האישית שלכם ולהוסיף את נקודת המבט שלכם.

הדיון לרוב יהיה בהיקף של בין עמוד לשלושה עמודים – בהתאם להיקף העבודה שאתם נדרשים להגיש. 

“מה ההבדל בין פרק הדיון לפרק הסיכום אם כך?”

פרק הדיון הוא פרק נוסף בעבודה, בעוד פרק הסיכום מספק לקורא מעין בריף קצרצר אודות המסע שהעברתם אותו. חשוב לדעת: פרק הסיכום יכלול בתוכו את השורה התחתונה מפרק הדיון. 

טיפים לכתיבת פרק הדיון:

  • לאורך כתיבת העבודה, סמנו לעצמכם סוגיות שהייתם רוצים לדון עליהן בפרק הדיון
  • בנו את פרק הטיעון בהתאם לסדר הפרקים בעבודה 
  • שימו לב כי אינכם נדרשים לחזור על מסקנות ועובדות, אלא להדגיש את דעתכם באשר לסוגיות
  • תוכלו לכתוב את הדיון בצורה של הצגת נתונים, העלאת שאלות או גם באמצעות השוואות
  • פרק הדיון לא חייב לכלול “תשובות”, אלא שתוכלו להשאיר גם שאלות פתוחות שמעודדות דיון – פנימי או חיצוני
  • זיכרו כי חוות דעתכם והביקורת שלכם חיונית לעבודה! 

אתם נמצאים בשלהי כתיבת העבודה האקדמית שלכם? נשמח לסייע לכם בכתיבת פרק הדיון, עריכה ושלב ההגהה. לפרטים נוספים, פנו אלינו!

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן