מדריך לרישום ביבליוגרפי

מדריך לרישום ביבליוגרפי
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

אחרי שהשקעתם רבות בניסוח שאלת מחקר, קריאת חומרים אקדמיים, בחירת שיטת מחקר וכתיבה סמינריונית, אתם כבר יכולים לראות את הסוף: בקרוב מאד גם אתם תחזיקו בידכם את המסמך המודפס שיזכה בשם “עבודה סמינריונית”. מעבר לליבת העבודה הכוללת בתוכה את המחקר והמענה על השאלה שמובילה אותו, ישנם חלקים נוספים בעבודה הדורשים התייחסות: פרק המבוא, פרק המסקנות והסיכום וכן – גם הביבליוגרפיה.

מדובר על אחד החלקים החשובים ביותר בעבודה, בו אתם מציינים את המקורות בהם השתמשתם לטובת המחקר שלכם. חשוב להדגיש: עבודה אקדמית מכל סוג ומכל היקף שאיננה כוללת ביבליוגרפיה, עלולה להיפסל. בפרק זה אתם מעניקים קרדיט למחברים ולכתבים בהם השתמשתם, ומבלי שאתם מציינים אותם במפורש אתם עלולים להיחשד בגניבה ספרותית.

ציון המקורות בהם השתמשתם – מהי המוטיבציה?

מדריך לרישום ביבליוגרפי

בכתיבת עבודות אקדמיות מסוג סמינריון, עליכם לציין את המקורות בהם השתמשתם ב-2 דרכים:

  • בגוף העבודה עם הערות שוליים המפנות למקור בו השתמשתם 
  • בעמוד האחרון של העבודה בעמוד הביבליוגרפיה

הציטוטים בגוף העבודה וגם במסמך הביבליוגרפיה, צריכים לכלול את הפרטים הבאים: שם המחבר, שם המאמר/ספר/מגזין אקדמי, עמוד ספציפי, שנת הוצאה וציון שם ההוצאה לאור. 

מעבר לכך שחשוב לתת קרדיט למחבר, הרי שהמטרה היא לאפשר לקורא (במקרה הזה: המרצה שלכם), לגשת אל המקורות בהם השתמשתם בקלות. 

גם הביבליוגרפיה משפיעה על ציון העבודה האקדמית שלכם

תתפלאו או שלא, אך כל מילה שתקלידו במסמך העבודה תשפיע על הציון שתקבלו. כתיבת סמינריון דורשת מכם להשקיע לא רק באיכות התוכן, אלא גם בהיצמדות לכל החוקים וההגבלות העוטפים את מה שנקרא “כתיבה סמינריונית”. בין היתר, עליכם לציין את המקורות בקובץ הביבליוגרפיה במולאם, בדגש על סדר הכתיבה הנדרש. במידה ואינכם מציינים את המקורות בהם השתמשתם, או לחילופין מציינים אותם חלקית או בסדר כתיבה שאיננו נכון, אתם עלולים לאבד נקודות.

חשוב: היצמדות לשיטה אחת של רישום ביבליוגרפיה

ישנם סוגים שונים לרישום ביבליוגרפיה בהם ניתן לעשות שימוש. לרוב, תקבלו הנחיה ברורה מהמרצה באשר לסוג הנדרש. שימו לב: כל סגנון רישום בו בחרתם חייב להיות הבלעדי! אין לכתוב ביבליוגרפיה או לאזכר מקורות על בסיס שיטות רישום שונות. מעבר לכך שאתם עלולים לאבד נקודות (על טעות טכנית, וחבל), הרי שהתוצר המתקבל נתפש כמבולגן ולא עקבי. מהן שיטות הרישום הקיימות?

  • מדעי החברה -APA
  • מדעי הרוח – MLA
  • מדעים מדויקים – CBE

גניבה ספרותית: מפסילת הסמינר ועד הרחקה מהאקדמיה

אחרי שהשקעתם רבות בכתיבה הסמינר שלכם, הדבר האחרון שתרצו להתמודד איתו הוא עם חשד לגניבה ספרותית. לעתים, סטודנטים שהשקיעו מאמצים רבים במחקר, מוצאים עצמם נלחמים להוכיח את צדקתם ושטעותם נעשתה בתום. באקדמיה אין מקום לטעויות מסוג זה, ומבלי שתצטטו כל מקור בו עשיתם שימוש, עבודתכם עלולה להיפסל. עליכם לשלוח הפניות לציטוטים של הוגים, רעיונות של חוקרים, מסקנות ממחקרים וכיוצא בזה.

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן