ניתוח ממצאים מחקר איכותני

ניתוח ממצאים מחקר איכותני
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

לא מעט סטודנטים מתקשים עם התחום של ניתוח ממצאים מחקר איכותני. חשוב להדגיש כי מדובר על תחום הדורש רמה גבוהה של דיוק ותשומת לב לפרטים הקטנים ביותר. סטודנטים רבים מתקשים לשמור על ריכוז ודיוק לאורך זמן, דבר המוביל לעבודה רשלנית, הגוררת הורדת נקודות מיותרת. כמו כן, ניתוח ממצאים במחקר האיכותני מצריך אובייקטיביות ויכולת להתבונן על התופעות במבט רחב, תוך כדי הקפדה על יסודיות. המחקר האיכותני מעוניין להגיע לתובנות ולמסקנות כמו כל מחקר אקדמי, אך בשונה מהמחקר הכמותני, מחקר זה רואה בסובייקט חלק מכלי המחקר. מדובר על מחקר המתמקד בתופעות חברתיות ותרבותיות שונות ומעוניין לפרש אותן, בהתאם לתפיסת העולם של המשתתפים. 

ניתוח ממצאים מחקר איכותני

ניתוח ממצאים מחקר איכותני – מה מעולם לא סיפרו לכם?

קודם כל, חשוב לדעת כי ניתוח ממצאים מחקר איכותני אינו מצריך השערות, אך יש צורך בכיוון חקירה מקדים. לעומת מחקרים אחרים, המחקר האיכותני אינו מצריך מהחוקר להגיע עם השערות מוקדמות, שאותן הוא מנסה להפריך או לאושש. לעומת זאת, החוקר אמור להגיע עם ידע מסוים בתחום וכיוון חשיבה שיש לחקור ולבדוק יותר לעומק. בעוד המחקר הכמותני מצריך התקדמות ותנועה קדימה, המחקר האיכותני מאפשר לחוקר לנוע קדימה או אחורה, בהתאם לנתונים ולממצאים המתקבלים. כתוצאה מכך, החוקר חייב להחזיק בנקודת מבט רחבה ולשים לב לכל הפרטים הקטנים. הנחת היסוד של המחקר האיכותני כוללת את החוקר עצמו, המהווה חלק מכלי המחקר של העבודה. לכן כל השקפת העולם שלו וניסיון החיים שהוא צבר בדרך, משמשים אותו במהלך המחקר. ההתבוננות על מושאי המחקר מתבצעת מתוך חוויה אישית של החוקר, אך חשוב להקפיד על כתיבה בהתאם להנחיות המועצה הגבוהה ולהימנע מכתיבה אסוציאטיבית.

ניתוח ממצאים מחקר איכותני – נקודות חשובות שכדאי להכיר

המחקר האיכותני אמור לכלול ידע תיאורטי הנאסף ממחקרים קודמים, כולל תאוריות ומחקרים, הגדרות למושגים רלוונטיים וסקירה ספרותיות, המסתיימת בשאלת המחקר שלכם. לעומת המחקר הכמותני, אין צורך לכתוב השערות. פרק ניתוח הממצאים יכול להתבצע במגוון שיטות שונות, בהתאם למנגנוני ברירה, קטגוריות ועוד. ברוב הפעמים נהוג לבצע ניתוח לפי תמות. מדובר על יחידות משמעות, העולות מתוך נתוני המחקר. החוקר אמור לחפש אחר הדומה והשונה מתוך נתוני המחקר ולעמוד על האיכויות השונות. לאחר מכן, יש לאגד את הנתונים לכדי תמות, המאפשרות להציג את הממצאים השונים. בפרק הדיון הממצאים יוצגו בהתאם לסקירה הספרותית ובסיום יש להציע הסברים אפשריים והמלצות לכיווני חקירה חדשים.

אנו בחברת EZGRADE מתמחים בתחום של ניתוח ממצאים מחקר איכותני ונשמח לסייע לכם בתחום. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של 15 שנה, לצד צוות של כותבים מנוסים ומיומנים, המקפידים על כל ההנחיות של המועצה להשכלה גבוהה. אנו מקפידים על עמידה בזמנים, בקרת איכות וכמובן דיסקרטיות, לצד אמינות ויחס אישי לכל סטודנט. למידע נוסף, צרו קשר!

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן