תכנון לו”ז בזמן תקופת מבחנים

תכנון לוז בזמן תקופת מבחנים
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

לא בכדי שתקופת הבחינות זוכה למוניטין שלילי בקרב סטודנטים וסטודנטיות רבים. מדובר בפרק זמן בלתי מבוטל המביא עמו עומס רב המשלב בין לימודים לעבודה, לחיי משפחה או גם וגם. נוסיף על כך את הציפייה והמוטיבציה לצלוח את הבחינות בציונים גבוהים, והרי לנו מתכון בטוח למתח נפשי רב.

הסוד לתיזוז בין רצף האירועים והמטלות להם אנו נדרשים, טמון אפוא בתכנות לוח זמנים נכון ומוקפד. לא זו העת ‘לאלתר’ ולכבות שריפות, כי אם לדעת במדויק מה אנחנו עושים מדי יום ויום, וכיצד אנו מנצלים את משאב הזמן כראוי.

ב-Ez Grade המרכז לסיוע לסטודנט יצרנו עבורכם את המדריך הבא שמסביר במדויק כיצד ניתן לתכנן את לוח הזמנים לקראת תקופת הבחינות, דבר שגם יסייע רבות בתכנון המקדים לקראת הכנתה של העבודה האקדמית לרבות הסמינריון.

1# ראשית כל: רשמו את כל מועדי הבחינות

הציבו מולכם את לוח השנה תוך שאתם מציינים כל בחינה ובחינה.

ברגע שבו הבחינות מופיעות לכם בלוח השנה, הרי שהדבר נראה הרבה פחות מפחיד, והרבה יותר מחושב וברור. כבר בצעד קטן, הפחתתם ולו במעט את המתח הנפשי שנוצר מן הציפייה לקראת תקופת הבחינות.

#2 קחו בחשבון קורסים קשים יותר אל מול קשים פחות

כל סטודנט וסטודנטית יכולים להעיד על קורסים שחביבים עליהם ושמביאים עמם רמת קושי נמוכה, אל מול קורסים ה’מטילים אימה’ בדמות חומר לימודי קשה ובחינות מאתגרות במיוחד.

הקפידו לסווג לעצמכם כל בחינה ובחינה לפי רמת הקושי הנכונה לכם. הקפידו שלא להתחשב בדעתם של סטודנטים אחרים, שכן אתם ורק אתם יכולים להעיד על רמת הקושי שחוויתם במהלך הקורס והצורך שלכם להתכונן לבחינה.

#3 הגדירו טווחי תאריכים בהם תתכוננו לקראת הבחינות

אנו יוצאים מנקודת הנחה שפתחתם לפניכם לוח שנה בטלפון הנייד, ושעתה תוכלו לגשת לכל בחינה שציינתם, ולהטמיע בה תזכורת 🙂

הכינו תזכורת שקובעת החל ממתי מתחילים להתכונן לבחינה. יתרה מזאת, הגדירו לעצמכם במדויק את הטווחים המדויקים של התאריכים בהם תתחילו ללמוד לקראת הבחינות.

#4 שבצו לעצמכם שעות בהם אתם מתכוונים ללמוד

זה אמנם נשמע מתיש אנחנו יודעים… אך מדובר ב-3 שעות עבודה לכל היותר, ושיעשו לכם סדר מופתי בכל תקופת הבחינות.

עברו יום יום, ורשמו לעצמכם לאיזו בחינה אתם מתכוונים ללמוד וכמה שעות יוקצו לכך.

מדובר במלאכת מחשבת של ממש, אך היא תשתלם וגם תאפשר לכם להודיע במקום העבודה על השיבוצים המדויקים בהם תוכלו לקבוע לעצמכם משמרות.

#5 נסו לשלב פעילות מרגיעה בין לבין

עצה שקצת יוצאת מן השבלונה הרגילה, אך היא חשובה ותוכל לסייע לכם רבות שמירה על הריכוז.

זו יכולה להיות הפסקה בעת שאתם מתכוננים לבחינה ובה אתם יוצאים לנשום אוויר מחוץ לספרייה, או הולכים לאכול. זו יכולה להיות מדיטציה או אפילו פעילות גופנית (מומלץ מאוד לצורך השמירה על הריכוז והרעננות).

ברגע שההפסקה תהיה כתובה לכם בלו”ז, היא תהפוך למעין משימה לכל דבר ועניין. אם אתם מוצאים את עצמכם שוקדים בספרייה או בחדר הלימוד ללא שום הפסקה, ראו בכך כנורה אדומה.

#6 הקפידו להיצמד למסגרת השעות

במידה ויש לכם זמן עודף ובכוונתכם להמשיך וללמוד – אנחנו וודאי לא נעצור אתכם. אך במידה ויש לכם לו”ח זמנים מתוכנן ומוקפד, היצמדו ככל הניתן לתקציב הזמן שהקציתם לעצמכם.

ברגע שבו משימה אחת ‘תנגוס’ ממשימה שנייה, הרי שהמשימה השנייה אף היא תתחיל לצבור פער ותשפיע על הדבר הבא.

#7 אל תמהרו לשפוט את עצמכם לאור בלת”מים

עלינו לקחת בחשבון תמיד כי ייתכנו אילוצים כאלו ואחרים בלוח הזמנים.

עם זאת, לוח זמנים מסודר הרשום לכם ביומן, יוכל לסייע לכם להגיב לאילוצים שונים ולנסות ולהתכוונן ככל הניתן לתקופת הבחינות.

אם בכל זאת לא הצלחתם להיצמד אל הלו”ז, אל תחמירו עם עצמכם. היצמדו למה שקבעתם לעצמכם ככל הניתן, והתמקדו בעשייה.

אודותינו

איזי גרייד המרכז לסיוע לסטודנט מספקת שירותי כתיבת עבודות אקדמיות מקוריות הנערכות על-ידי כותבים בעלי תואר ראשון בהצטיינות ותארים אקדמיים בלבד.

אנו מלווים סטודנטים וסטודנטיות בכל שלבי העבודה, ומספקים שירות מקצועי העומד בכל הסטנדרטים והקריטריונים הנהוגים באקדמיה.

בכל שאלה והתייעצות בנושא בנושא כתיבת עבודה אקדמית, נשמח לעמוד לשירותכם, וניתן לפנות אלינו טלפונית או להשאיר פניה באתר.

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן