אסטרטגיות ניהול זמן לכתיבת עבודה סמינריונית

טיפים לאסטרטגיות ניהול זמן בכתיבת עבודה סמינריונית

כתיבת עבודה סמינריונית נחשבת בעיני סטודנטים רבים כמשימה מרתיעה למדי. יש שאף רואים בה כ’אימת התואר’ הממתינה להם מעבר לפינה אם הגיעם לשנה האקדמית האחרונה.

אחד מן הגורמים הבולטים לכך, הוא פשוט משאב הזמן שבין כה וכה איננו בנמצא. סטודנטים וסטודנטיות ידועים בכך שהם ‘מג’נגלים’ בין קורס לקורס, בין משימה למשימה, ובין לימודים לבין עבודה ומחויבויות אישיות נוספות כגון חיי משפחה.

על-כן, הדרך העשויה להפחית את העומס המנטלי הכרוך במחקר ובכתיבת בעבודה, עוברת אפוא ביכולתם של הסטודנטים לנהל את זמנם באופן שרירותי יותר, ברור ונהיר.

צוות איזי גרייד – המרכז לסיוע לסטודנט, ערך עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לנהל באופן מעשי (אין כאן טיפים תיאורטיים) את זמנכם, ולסייע לכם לעבור את תהליך כתיבת העבודה הסמינריונית באופן פרודוקטיבי הרבה יותר.

נתחיל מן המובן מאליו – התחילו מוקדם

דחיינות היא אויב מספר אחת לא רק של סטודנטים, אלא של כל אחד ואחת מאתנו, ובמגוון מצבי חיים שונים.

קיבלתם את ההנחיות לכתיבת עבודת הסמינריון? צרו לעצמכם דד-ליינים שעל-פיהם תתנהלו בכל עת ועת. קבעו תאריכים בהם תאתרו מקורות מחקר, קבעו תאריך שבו אתם מחליטים על שאלת המחקר ומגישים אותה למרצה, קבעו לעצמכם אפילו יום שבו תעיינו בהנחיות שיאפשרו לכם להבין כיצד כותבים את העבודה.

אי-וודאות היא גורם לחץ מאוד משמעותי, והנה, מבדיקה קצרה שעשינו ברשת כבר אנחנו יכולים להפנות אתכם למחקר שפורסם במרץ 2016 ושבוצע בנושא על-ידי הקולג’ האוניברסיטאי של לונדון.

ברגע שבו תכתיבו לעצמכם תאריכים ברורים, וגם תערכו לעצמכם מעין ‘היכרות’ שכזאת עם דרכי הניסוח לעבודות אקדמיות וכללי הציטוט, כך תפחיתו את רמות המתח (ומתח נפשי לכשעצמו מוביל לדחיינות ויוצר ‘מעגל קסמים’ שכזה).

מצאו לעצמכם מראש מקומות בהם תכתבו את העבודה

שלא חלילה תמצאו את עצמכם נודדים בין ספריות שונות, בדקו זאת מראש. חשבו על מקומות שבהם התכוננתם למבחנים דוגמת ספריות, מרכזי צעירים או בתי קפה.

מצאו לעצמכם את הסביבה הפרודוקטיבית שלכם שתהפוך למשך זמן מה לפינת עבודה ייעודית.

חשוב כמובן לבחור במקומות שההגעה אליהם נוחה ופשוטה. הימנעו מהרפתקאות שכרוכות בדרכים ממושכות. בסופו של דבר אתם רוצים לפצוח במלאכת הכתיבה כשאתם רעננים ומפוקסים.

מתחילים בכתיבה – צרו לו”ז מסודר

נאמר זאת כך: אם תתנהלו ללא לוח זמנים ברור, ייתכן מאוד שתמצאו את עצמכם ‘מכבים שריפות’ ועוברים בחופזה ממשימה למשימה.

לצד כתיבת עבודת הסמינריון, ככל הנראה שיש לכם בחינות, ככל הנראה שיש לכם מטלות נוספות, שיעורים ושלל דברים נוספים שכלל אינם נוגעים לתואר הראשון.

פתחו את לוח השנה שלכם בנייד, עברו תאריך-תאריך וכתבו לעצמכם את המשימות שאתם רוצים לערוך.

נכון, זה עשוי לקחת זמן, אך זה ישתלם וזה יאפשר לכם לדעת במדויק מה אתם עושים בכל יום ויום, וכן זה יאפשר לכם להגיב באופן יעיל יותר לבלת”מים שמטבע הדברים עשויים לקרות.

קחו הפסקות יזומות בעת הכתיבה

נכון ש’מרתון’ זאת מילה שמאפיינת כמעט כל סטודנט וסטודנטית; לצד זאת, אנחנו ממליצים לכם שלא להתיש את עצמכם.

בעת שאתם נדרשים למלאכת הכתיבה, עזרו לעצמכם להישאר ממוקדים ופרודוקטיביים, וקחו הפסקות יזומות. לעתים, דווקא כאשר תרחיקו את עצמכם מעט מן העבודה, לפתע הדבר יאפשר לכם לשבור את מחסום הכתיבה.

מאחלים לכם המון בהצלחה! צוות Ez Grade.

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן