מהו מאמר אקדמי?

מהו שלד לעבודה סמינריונית
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

במסגרת כתיבתן של המטלות האקדמאיות להן נדרשים הסטודנטים לאורך לימודיהם, עליהם להסתמך בין היתר (ואף בעיקר) על מאמרים אקדמאיים.

מלבד העובדה שמאמרים אקדמאיים למעשה מגוללים את מחקריהם של חוקרים אקדמיים, הרי שהם מתאפיינים במהימנות גבוהה, ומציגים את כל המקורות עליהם הסתמך החוקר. בדיוק כפי שהסטודנטים נדרשים גם בעבודתם.

היכן ניתן למצוא מאמרים אקדמיים?

בחיפוש אחר מאמרים אקדמיים, על הסטודנטים להיעזר באמצעי החיפוש הקיימים להם מטעם המוסד האקדמי בו הם נמצאים, קרי במערכות מאגרי המידע של הספריות.

בחלק מן המקרים, המאמר האקדמי יימצא בתחומי הספרייה של המוסד האקדמי, ובחלק מן המקרים יגלו הסטודנטים כי המאמר אכן קיים במאגרים, אך מצוי בספריה אחרת, לדוג’: הספרייה הלאומית בירושלים.

לצד השימוש במאגרים הקיימים במוסדות האקדמיים, יכולים הסטודנטים לערוך חיפוש עצמאי גם באמצעות מאגרים אינטרנטיים זמינים ובראשם Google Scholar, מנוע חיפוש מבית Google המציג מאגרי מאמרים מחקריים, כתבי עת מקוונים, תזות, ומסמכים נוספים.

מאפייניו של המאמר האקדמי

למאמר האקדמי ישנם מספר מאפיינים עיקריים (המעידים גם על איכותו) ובהם:

מקור הפרסום

במילים אחרות: מהו מוצאו של המאמר? האם נכתב על-ידי חוקר / קבוצת חוקרים / סטודנטים לתואר מסוים מטעם מכון מחקרי? אוניברסיטה? או מכללה?

האם המאמר התפרסם בכתב עת מדעי? יש לדעת כי כתבי עת מדעיים הם מאמצעי הפרסום העיקריים והמרכזיים ביותר לתפוצת מחקרים. לצד זאת, מאמרים אקדמיים מתפרסמים גם באמצעות קובצי מאמרים מטעמם של כנסים מדעיים וכן בספרות אקדמית מקצועית.

מבנה המאמר האקדמי

עבור סטודנטים וסטודנטיות הנדרשים לכתיבתה של עבודת הסמינריון, ייתכן והמילים הבאות יהיו מוכרות למדי.

מבנה המאמר האקדמי זהה למעשה לעבודה אקדמית סטנדרטית, תוך שהוא כולל מבוא, סקירת ספרות, שיטת מחקר, ממצאים ודיון ומסקנות.

לצד פרקים אלו, המאמר האקדמי יכלול בסופו רשימה ביבליוגרפית המונה את מקורותיהם של הכותבים.

ציטוטים / מראה מקום

כשם שהצגנו בתחילת דברינו, מאמרים אקדמאיים מביאים עמם מהימנות גבוהה שכן הם נכתבו ונערכו בהתאם לכללים הקפדניים הנהוגים באקדמיה.

האמצעי הבולט ביותר המציג את מהימנותו של מאמר אקדמי הינו הפניות (יש אומרים ציטוטים או מראה מקום) למקורות דבריו הכתובים של החוקר.

בתוך הפסקאות, תוכלו למצוא מספור זעיר בראשה של המילה, ובסוף העמוד מקורות מידע עליהם הסתמך החוקר ושנמנים בסעיפים ממוספרים.

האם לכתיבת עבודה אקדמית אני מוכרח/ה להסתמך על מאמרים אקדמיים?

התשובה לבסוף תלויה בהנחיות המרצה ובאישור המרצה.

ישנן בהחלט עבודות אקדמיות המסתמכות על תמהיל של מאמרים אקדמיים לצד מקורות כתובים או וויזואליים דוגמת סרטונים, למשל ידיעות חדשותיות.

אודות איזי גרייד

Ez Grade המרכז לסיוע לסטודנט מתמחה בכתיבת עבודות אקדמיות, ומלווה סטודנטים ללימודי תארים ראשונים ומתקדמים.

ניתן להיעזר בשירותינו בכל אחד ואחד משלבי כתיבת העבודה, החל מהתוויית שאלת המחקר ואיתור מקורות המידע, דרך כתיבת העבודה ועד להכנתה בהתאם לכל הכללים הנדרשים.

בכל שאלה והתייעצות, צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה באתר.

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן