סוגי כלי מחקר הבולטים בכתיבת סמינריון

סוגי כלי מחקר הבולטים בכתיבת סמינריון

כלי המחקר בהם הסטודנטים יבחרו להשתמש עבור הסמינריון המחקרי (לקריאה מורחבת על סמינריון עיוני לחצו כאן, לקריאה מורחבת על סמינריון מחקרי לחצו כאן) נובעים בראש ובראשונה מן המתודולוגיה בה הם יבקשו לנקוט.

מתודולוגיה, או בעברית: שיטת עבודה, מונה את העקרונות וההנחות המקדימות עמן יוצא החוקר והשיטות בהן ינקוט לאורך כל מחקרו.

במסגרת התווייתה של שיטת העבודה עבור המטלה הסמינריונית, על הסטודנטים לתכנן מבעוד מועד את אופן איסוף המידע והנתונים להם הם נדרשים לרבות ביצוע ניתוחים סטטיסטיים, עריכת ראיונות וכיוצא בכך.

על המתודולוגיה בכללותה תוכלו לקרוא בהרחבה כאן, ובמדריך שלפניכם בחרנו להעביר את אור הזרקורים אל עבר סוגי כלי המחקר העומדים לרשות הסטודנטים.

סקרים

עריכתם של סקרים / שאלונים הדוגמים אוכלוסיות מחקר שונות ויוצרות מדגמים עבור כותב/ת הסמינריון.

את הסקר ניתן לערוך באופן ממוחשב על-ידי שימוש באמצעים שונים דוגמת Google Forms החינמי והנוח, אך ישנם גם כלים נוספים אותם תוכלו למצוא ברחבי הרשת.

את הסקרים ניתן לערוך או באופן ממוקד עם שאלונים אמריקאיים, או לחילופים עם שדות שאלה פתוחה. עם זאת, השימוש הנפוץ ביותר ומטעמים ברורים, הוא שאלון אמריקאי.

סקרים יאפיינו את הסמינריון המחקרי הכמותי המתבסס על איסופם של נתונים ושימוש בהם לצורך הסקת מסקנות ותובנות מחקריות.

ראיונות

בעוד שזה עתה תיארנו כי הסקרים הינם כלי מחקרי הנהוג בסמינריון המחקרי הכמותי, הרי שראיונות משויכים לסמינריונים מחקריים איכותניים.

בשונה מנתונים יבשים וסטטיסטיקות, הסמינריון האיכותני נועד לחקור תופעות, לחקור בני אדם והיבטים שלא ניתן לכמת אותם. 

מטרת ראיונות העומק היא לבחון את דעותיו וידיעותיו של המרואיין באשר לנושא המחקרי הנבדק. על-כן חשוב לדעת כיצד לנסח את השאלות באופן נכון ושאיננו מגביל את המרואיין יתר על המידה או לחילופין ‘מנחה’ אותו למתן תשובה מסוימת.

הראיונות יכולים להיערך באופן פרטני בשיטת אחד על אחד, או לחילופין בפורמט קבוצתי.

תצפיות

עריכתן של תצפיות מקנות לכותבי הסמינריון לגבש את תובנותיהם על סמך התבוננות בנעשה, וזאת מבלי שהם נוטלים חלק בתהליך בו הם צופים.

במסגרת כלי מחקרי זה, על הסטודנטים לתעד את תצפיתם ולהפיק מכך נתונים אותם יוכלו לנתח באופן מהימן ואובייקטיבי.

בדומה לראיונות, גם תצפיות מקנות לכותבי הסמינריון לחקור תופעות אנושיות והיבטים שאינם ניתנים לכימות, למשל: עריכת תצפית על תלמידים במסגרתו של סמינריון בחינוך.

ובאיזי גרייד נוכל לסייע לכם במחקר

Ez Grade המרכז לסיוע לסטודנט מתמחה בכתיבת עבודות אקדמיות לרבות עבודת הסמינריון.

לרשות איזי גרייד עשרות כותבים וכותבות המיומנים בלמעלה מ-40 נושאים אקדמיים שונים. הכותבים הינם בעלי תואר ראשון בהצטיינות או תארים מתקדמים בלבד.

כחלק משירותינו, אנו שמחים להציע לסטודנטים סיוע בהכנה המקדימה לקראת הראיונות, בכתיבת הסקרים ובהחלטה באשר לתצפיות שסייעו ככלי מחקר לעבודת הסמינריון.

כמו-כן, סטודנטים המעוניינים בכך, יוכלו לבחור להרחיב את שירות הסטנדרט ולקבל שירות פרימיום נוסף לכתיבת עבודה סמינריונית הכוללת גם את ביצוע הראיונות, הסקרים והתצפיות בפועל.

בכל שאלה והתייעצות, ניתן ליצור עמנו קשר טלפוני או להשאיר פניה באתר.

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן