מהי הצעת מחקר לעבודה אקדמית?

מהי הצעת מחקר לעבודה אקדמית
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

הצעת מחקר בכללותה הינה מסמך מפורט הנכתב על-ידי חוקרים/מדענים המבקשים לתאר באופן נהיר ומפורט אשר מושא חקירתם והתוכנית לביצוע המחקר.

הצעת המחקר נדרשת גם מטעמם של סטודנטים אשר צריכים לערוך עבודה סמינריונית, ויש לה חשיבות רבה אף יותר במטלה מחקרית (קרי עבודה סמינריונית כמותנית או איכותנית).

הצעת המחקר אמנם מתוארת בתור ‘הצעד הראשון’ שעורכים הסטודנטים בדרך לעריכתה של העבודה הסמינריונית; אולם היא כוללת בתוכה עבודת הכנה מעמיקה.

מטרת הצעת המחקר

מטרתה של הצעת המחקר היא לפרט את המתווה לקראת הכנתה של העבודה הסמינריונית.

הצעת המחקר נועדה להציג את הנושא אותו הסטודנט או הסטודנטית רוצים לחקור, השערות המחקר הראשוניות של הסטודנט/ית, כלי המחקר בהם ייעשה שימוש, ראשי הפרקים וסקירה ספרותית ראשונית.

את הצעת המחקר יש להגיש למרצה הקורס לאישור עקרוני עבור המשך המחקר. יש לציין כי זהו שלב חשוב מאין כמוהו, שכן ייתכן והמרצה יפסול את השאלה או ינחה לתיקונים מסוימים.

מהו מבנה הצעת המחקר?

ראשית כל, עלינו תמיד להסתמך על הנחיותיו הפרטניות של מרצה הקורס.

ועם זאת, במעוף הציפור הרי שניתן לומר כי אורכה של הצעת המחקר יתפרש על פני עמוד עד עמוד וחצי לכל היותר.

בהצעת המחקר יש להציג את שאלת המחקר, וכן פסקת מבוא המסבירה באופן ענייני מדוע נבחרה דווקא שאלת מחקר זו ומהו הנושא שעורר את סקרנותכם.

לאחר מכן, יש לפרט את השערות המחקר, שיטות המחקר בהן ייעשה שימוש לצורך מענה סדור ומפורט על שאלת המחקר ותוצאות אפשריות.

בסיומה של הצעת המחקר יש להוסיף מקורות מחקריים ואקדמיים ראשוניים עליהם תתבסס העבודה.

חשיבותה של הצעת המחקר

יש בהליך זה כדי לעשות לסטודנטים סדר רב בשלד העבודה ובאופן כתיבתה.

נוסף על כך, היא מאפשרת למרצה הקורס לעבור יחד עם הסטודנטים על הצעת המחקר, ולספק פידבקים והנחיות שימנעו מכשולים עתידיים אפשריים (לדוגמה, סטודנט המחליט על שינוי מהותי בשאלת המחקר בעת שהוא מצוי בשלבי כתיבה מתקדמים).

התייעצו איתנו

איזי גרייד המרכז לסיוע לסטודנט מתמחה בכתיבת עבודות אקדמיות, לרבות גיבושן של הצעות מחקר לתארים ראשונים ומתקדמים.

בכל שאלה והתייעצות, צוות איזי גרייד ישמח לעמוד לרשותכם. ניתן להשאיר לנו פניה באתר או ליצור עמנו קשר טלפוני.

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן