סמינריון במנהל עסקים

סמינריון במנהל עסקים
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

כל מה שרציתם לדעת על סמינריון במנהל עסקים

בשעה טובה ומוצלחת, צלחתם לא מעט חלקים מהתואר במנהל עסקים והתעסקתם בלא מעט כתיבת עבודות אקדמיות וכעת אתם עומדים על סף חלק חשוב לא פחות – כתיבת עבודה סמינריונית.

סמינריון מנהל עסקים חייב לעמוד בסטנדרטים מחמירים וחוקים סדורים העומדים בתנאי האקדמיה.

תהליך כתיבת העבודה הוא תהליך ארוך ומעמיק, במהלכו תידרשו לחשוב על סוגיה אותה אתם מעוניינים לחקור, תשתמשו בשיטות מחקר רלוונטיות ותגבשו, אט אט, מסקנה אודות הנושא הנחקר.

מבולבלים? לא אנחנו!

על אף שמדובר במסע חקר מרתק, סטודנטים רבים מוצאים את עצמם נטולי יכולת או זמן כדי להשקיע בעבודה החשובה הזו – ובסופו של דבר גוררים את הכנתה ומתוסכלים מכך מאוד.

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. אם אתם על סף כתיבת סמינריון מנהל עסקים ולא יודעים כיצד להגיע אל נקודת הסיום – אנחנו כאן בשבילכם.

עם שירות אישי וליווי מלא לכל אורך הדרך, נשמח להעמיד לרשותכם צוות כותבים מנוסה המתמחה בתחום הדעת שלכם ומחזיק בתארים מתקדמים בלבד כדי שיבצע עבורכם את המטלה המתמשכת.

אנחנו ב- EZ-Grade מקפידים על בקרת איכות ממוחשבת וידנית ומלווים אתכם לכל אורך הדרך כדי להבטיח שהעבודה הסמינריונית שלכם תהיה לא פחות ממושלמת.

הנה סקירה מקיפה אודות העבודה הסמינריונית אותה תצטרכו להגיש, ממה היא בנויה וכיצד מגבשים מסקנות לגביה וגם – איך נוכל לסייע לכם בתהליך.

כתיבת סמינריון במנהל עסקים

תואר במנהל עסקים – לנהל את העתיד שלכם

אין ספק שלא מעט אנשים רוצים להיות מנהלים. לא רק שמדובר במעמד המקנה אפשרויות רבות ובתואר מעניין במיוחד, אלא שבסיומו גם תוכלו לקצור את הפירות וליהנות מהכנסה נאה.

אז איך הופכים מצעירים עם חלומות לסמנ”כלים בכירים? איך מחליפים את כיסא הבר בכיסא מנהלים? הכל מתחיל בבית ספר למנהל עסקים.

במהלך התואר תעברו הכשרה מקיפה בניהול עסקי לכל גווניו, בכמה רבדים – הרובד השיווקי, המכירתי והמעשי, הרובד הניהולי בו תקבלו כלים מעשיים לניהול אחרים, עסק או ארגון, הרובד הפיננסי שילמד אתכם כיצד לעסוק בתחום הפיננסי, איך לנהל כספים ועוד וגם הפן התפעולי יתפוס נתח לא קטן מהלימודים שלכם.

הלימודים נפרשים על פני שלוש שנים, במהלכם תתמקדו בלימודי התשתית, לימודי מנהל עסקים ולימודי התמחות לפי בחירתכם.

בסוף התואר תקבלו תעודת תואר ראשון B.A במנהל עסקים.

כאמור, מדובר באחד התחומים האטרקטיביים ביותר במשק, שכן מי שיסיים את לימודיו יוכל להשתלב בהצלחה בענפי התעשייה השונים, ליהנות ממעמד, חופש בחירה ושכר נאה, לצד סיפוק ורכישת כלים שיכולים לשרת אותו במגוון רחב של תחומים.

סוגי סמינריונים נפוצים

רגע לפני שתפרשו כנפיים ותתחילו לדמיין את משרת הניהול הנחשקת, כפי שהזכרנו לעיל – תחנה חשובה בדרך לשם היא הגשת סמינריון – פרוייקט גמר במנהל עסקים.

סוגי הסמינריונים הנפוצים לכתיבת עבודה במנהל עסקים הם סמינריון כמותי וסמינריון איכותני.

על אף ששני סוגי הסמינריונים נחשבים ללגיטימיים, המחקר הכמותי תופס נתח מחקרי נכבד יותר ומתאים יותר לסוג התואר הנלמד, ועל כן נתמקד בו.

יחד עם זאת, כמובן שניתן לכתוב גם סמינריון איכותני (המתמקד במקרה אחד ודרכו מקיש אודות תופעות רחבות יותר).

מחקר כמותי – קווים לדמותו

המחקר הכמותי מתמקד בצד המדיד של התופעה הנחקרת.

הוא בודק קשר בין משתנים מבחינה אמפירית ומבקש להגיע למסקנה חותכת וברורה אודות הנושא הנחקר – ובתוך כך גם לנבא תופעות עתידיות בהתאם.

במחקר הכמותי, החוקר מגיע לאמת המדעית הטהורה, באופן הרחב ביותר שניתן ותוך התבססות על כמה שיותר מקורות מידע ונתונים הניתנים לכימות.

כחלק מהעבודה, יידרש הסטודנט לערוך ניתוחים סטטיסטיים לנתונים שמצא ודרכם להגיע למסקנה הסופית ולגלות דפוסים ותופעות חוזרות.

שיטות מחקר בסמינריון כמותי

כאמור, סמינריון כמותי נשען על מדידות ונתונים אמפיריים. כדי לאסוף את הנתונים ולנתח אותם לאחר מכן נשתמש במספר שיטות מחקר עיקריות, אודותיהם נפרט מיד.

ככלל ניתן לומר שיש שלושה מושגים מרכזיים שראוי להכיר כדי לסייע ולגבש את שיטת המחקר המתאימה:

א. בדיקת תאוריות – חלק מרכזי במחקר הכמותי הוא לבדוק תאוריות קיימות על מנת לחזקן או להפריכן.

ב. זיהוי יחסים – החלק הבסיסי והנדבך החשוב ביותר בכתיבת הסמינריון (הכמותי והאיכותי כאחד) הוא לזהות יחסים בין שני משתנים. ככל שהזיהוי יהיה ברור יותר ומנוסח בצורה בהירה יותר בפרקים השונים בעבודה, כך נקבל תשובה מדויקת יותר על שאלת המחקר שלנו.

ג. מהכלל אל הפרט (ולהיפך) – מאחר וסמינריון כמותי מבקש להקיש אודות תופעה רחבה יותר, נבצע הכללה מתוך פרטי המקרה הנחקר אל הכלל, וגם להיפך – ננסה להסביר בתמצות, בבהירות ובאופן הממוקד ביותר את הנתונים שהעלנו בחכתנו – על אף שאנו מנסים לשאוב כמה שיותר מידע.

[dt_divider style=”thick” /]

שיטות מחקר עיקריות

במחקר הכמותי ישנם כמה שיטות מחקר כמותיות נפוצות:

 • אקונומטריקה – אקונומטריקה היא תורת המדידה הכמותית. בעזרת תורה זו, אנו לומדים את היחסים בין משתנים שונים ומנתחים אותם בעזרת כלים סטטיסטיים.תפקידה של האקונומטריקה הוא לספק אומדן מספרי ברור לפרמטרים תאורטיים. לפיכך, ננסח את המודל שלנו באופן של משוואה בין שני נתונים (או יותר), ונוודא שהמשתנים אכן מדידים באופן אובייקטיבי.
 •  שאלונים – עריכת ראיונות סגורים, ביצוע סקרים טלפונים או חלוקת שאלונים מובנים היא אחת הדרכים הפופולריות ביותר כשיטת מחקר בסמינריון כמותי. בדרך זו אנו מקבלים נתונים רבים ממספר רב של נחקרים, אך באופן שיקל עלינו לנתח את הנתונים העולים מתשובותיהם של הנחקרים בצורה מדידה. חשוב שהאוכולוסיה אליה נעביר את השאלון תהיה כמה שיותר מייצגת את התופעה הנחקרת.
 • תצפית – תצפית טהורה, בה החוקר אינו לוקח חלק פעיל אך אוסף נתונים בתנאי מעבדה או בתנאים הטבעיים של הנחקרים, היא עוד שיטת מחקר פופולרית במחקר כמותי. בדרך זו החוקר יכול לקבל מידע על סמך התבוננות בלבד, ולהסיק מסקנות בהתאם.
 • ניתוח טקסטים – כשהחוקר נשען על ספרות אקדמית רלוונטית מקיפה, הוא יכול לדלות אינפורמציה על ידי ניתוח הטקסטים וגיבוש מסקנות מתוכם. את המידע שהתקבל, בסופו של דבר, יצטרך החוקר לכמת למספרים.
 • סטטיסטיקה – כיצד ננתח את הנתונים שאספנו? באיזה אופן נוכל לעבד את הנתונים כך שיוכלו להצביע על תופעה, על יחס בין המשתנים ובסופו של דבר יעניקו לנו תשובה אודות השערת המחקר שלנו? כלי הניתוח הסטטיסטיים הם הדרך להגיע לתוצאות. בעזרת הניתוח הסטטיסטי אנו מאששים או מפריכים את השערות המחקר, כשהפעולה הסטטיסטית המסוימת בה נבחר להשתמש תלויה מאוד בסוג המחקר ובאופי המשתנים. אין ספק שמדובר באחד הכלים המרכזיים והחשובים ביותר בעבודה כולה, שכן הניתוח הסטטיסטי הוא ה”צינור” דרכו עובר המידע התיאורטי – לכלים חותכים, ברורים ומעשיים.

[dt_divider style=”thick” /]

מקורות מידע רלוונטיים למחקר

כדי לקבל את המידע המהימן ביותר והמתאים ביותר למחקר שלנו – חשוב להשתמש במקורות מידע רלוונטיים.

מגזין נחשב בתחום מנהל עסקים, מאמר מדעי, מחקר אקדמי או כתבי עת רלוונטיים בנושא נחשבים למקורות מידע אמינים ומוסמכים – זאת, כמובן, בתנאי שהם תואמים את נושא המחקר ואת המשתנים שאנו בודקים.

תחומי מחקר עדכניים

כיוון שמדובר בתחום ידע חדש יחסית, ניתן להיעזר במגוון מקורות מידע עדכניים וחדשניים.

במנהל עסקים, נתבקש לצטט בעיקר מוסדות לימוד ידועים ונחשבים, כגון: סטנפורד, הרווארד, MIT ועוד. הנה דוגמא לעבודה עדכנית במנהל עסקים:

נושא העבודה עסק בקורלציה שבין מצב הרוח הלאומי לבין מצב הבורסה.

המדד שנבחר כדי למדוד את מצב הרוח הלאומי הוא תוצאות משחקי הספורט של מכבי ת”א בכדורסל ונבחרת ישראל בכדורגל, בפרק זמן של חמש שנים.

במילים אחרות, החוקר בחן את תוצאות המשחקים השונים ובדק האם יש קשר ביניהן לבין מצב הבורסה, כשתוצאות משחקי הספורט הם מדגם מייצג של מצב הרוח הלאומי.

דרך מעקב שיטתי אחר תוצאות המשחקים אל מול מדד הבורסה, נצפתה השפעה משמעותית על הבורסה במקרים של נצחון או הפסד, אך השפעה זו הייתה קצרת מועד.

מבנה עבודה סמינריונית במנהל עסקים

לכל עבודה אקדמית במנהל עסקים מבנה קבוע כמקובל באקדמיה. הנה מבנה כללי לעבודה, על פרקיה השונים:

 • מבוא – הרקע לכתיבת המחקר ומטרותיו.
 • סקירת ספרות – המידע האקדמי הרלוונטי הנוגע למשתני הנחקר.
 • שיטת מחקר – הדרך שבה נחקור את המשתנים שלנו ונאתר את הקשר ביניהם, וכן ניתוח סטטיסטי.
 • ממצאים – ממצאי המחקר הנשענים על שיטת המחקר ועל הנתונים שחשפנו.
 • דיון – הפרשנות לממצאי המחקר.
 • מקורות – רשימה בבליוגרפית של כלל המקורות בהם השתמשנו בעבודה, על פי כללי ה- APA.
 • נספחים – המסמכים הרלוונטיים לעבודה – שאלונים, ראיונות וכו’.

זקוקים לעזרה בכתיבת עבודה סמינריונית במנהל עסקים? נשמח לסייע ולעמוד לשרותכם בכל עת!

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן