כתיבת עבודה סמינריונית בחינוך

שיעורים פרטיים אונליין - שיעורים פרטיים באינטרנט לסטודנטים
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

כל מה שרציתם לדעת על כתיבת סמינריון בחינוך

סטודנטים טריים? שוקלים ללמוד חינוך? חשוב שתדעו שכחלק מלימודי התואר הראשון, תידרשו להגיש עבודה סמינריונית בחינוך במהלך התואר.

כתיבת עבודה סמינריונית בחינוך זו חייבת לעמוד בסטנדרטים מחמירים ביותר וחוקים נוקשים מחד, אך היא גם תסייע לכם להרחיב את אופקיכם בתחום בו בחרתם כמקצוע לחיים מאידך.

מה כולל תואר ראשון בחינוך? מה כוללת העבודה הסמינריונית שתידרשו להגיש? כיצד היא בנויה ומהם החוקים הנוגעים אליה? הנה כל מה שרציתם (ולא רציתם) לדעת על כתיבת סמינריון בחינוך.

תואר ראשון בחינוך – להיות מחנכים בישראל

מקצוע החינוך קיים משחר ההיסטוריה – כל עוד יהיה ידע, כל עוד נזדקק לדרכים חינוכיות כדי להקנות אותו לדור העתיד וכל עוד יהיו אנשי הוראה שיהיו חפצים לעשות בכך – המכללות והאוניברסיטאות השונות ימשיכו להציע את לימודי התואר הראשון והשני בחינוך לכל המעוניין בכך.

אין ספק שאנשי חינוך עומדים בחוד החנית של עיצוב הדור הצעיר, ולכן חשוב להשתלם וללמוד באופן מעמיק את כל ההיבטים של המקצוע. בתכניות ההכשרה השונות במסגרת התואר, ילמדו הסטודנטים להעניק ליווי חינוכי – לימודי ורוחני – לכל טווחי הגילאים – מלידה ועד לבית הספר התיכון, במגוון רחב של תחומי דעת.

אופיו התובעני של המקצוע גורם לכך שרק סטודנטים המרגישים שליחות במקצוע ההוראה וכאלה שרואים בעצמם כמחנכים של דור העתיד, בדרך כלל, יהיו אלו שיבחרו בו.

בין הקורסים השונים הנלמדים במסגרת התואר מוענק לסטודנט היקף רחב של חומר עיוני ומעשי.

בין השאר, ילמד הסטודנט לימודי אוריינות, מחשבת החינוך, פסיכולוגיה, פסיכולוגיה של החינוך ומדעי החברה, פיתוח תכניות לימודים, לימודי ארגון, עיצוב סביבת לימודים ועוד.

כתיבת עבודה סמינריונית בחינוך - Ez Grade

גולת הכותרת של הלימודים: כתיבת עבודה סמינריונית בחינוך

כפי שהזכרנו קודם, כחלק מלימודי התואר בחינוך, ידרש הסטודנט לבצע כתיבת עבודה סמינריונית בחינוך העוסקת בכל סוגיה חינוכית שיבחר.

על מנת להבין את אופיה של העבודה ומה ידרש מכם, נעמוד על כמה מהמאפיינים של העבודה הסמינריונית – מהם סוגי העבודה הסמינריונית הנפוצים, מה ההבדל ביניהם, באילו דרכים נוכל לקבל מידע אודות הנושא שבחרנו לחקור ומהו המבנה הכללי של העבודה.

לאחר שנסקור את ההיבטים השונים של העבודה – נשמח להעמיד לרשותכם את שירותינו המקצועיים ולכתוב עבורכם את העבודה – כך שתוכלו להתפנות ללימודים השוטפים, רגועים ושלווים.

סוגי סמינריונים נפוצים בחינוך:

שני סוגי סמינריונים נפוצים יש בתחום החינוך – סמינריון איכותי וסמינריון כמותי:

מחקר כמותי

דרך המחקר הכמותי אנו מפיקים מידע תוך שימוש בנתונים רבים ככל האפשר – נתונים הניתנים לכימות. הגישה המדעית – הכמותית, היא שיטה שבעזרתה אנו יכולים לחשוף את ה”אמת” המדעית הטהורה, את התשובה הנכונה ביותר לגבי נושא המחקר שלנו ובסופו של דבר – לבנות ידע מדעי על בסיס התשובה והמסקנה שחשפנו.

דרך מגוון כלי מחקר ושיטות מחקר, אנו מנסים להסביר תופעה אותה אנו חוקרים באופן הכי רחב שניתן. במחקר כמותי לא ננסה לחקור אודות פרט מסוים, תלמיד או מורה, אלא נדבר על תופעה כללית, זאת מתוך הנחה שההתנהגות האנושית טומנת בחובה חוקיות.

לדוגמא: לא נבדוק מדוע תלמיד ספציפי אינו מצליח להקשיב בשיעור, אלא נבחן באופן רחב היקף את השאלה: “מהם הגורמים לריכוז בלימודים?”.

דרך בחינה של תופעה רחבה כמה שיותר (אך עדיין, כזו שניתן לחקור בכלים מדידים), נוכל להסביר תופעה מסוימת ובסופו של דבר לשלוט עליה וגם לנבא התנהגויות עתידיות.

מחקר איכותי

דרך המחקר האיכותי אנו בודקים מקרה בודד באופן כמה שיותר מעמיק.

ההנחה של מחקר איכותי היא שדרך הבנת המקרה הבודד אותו אנו חוקרים לעומק, נוכל להקיש גם על התופעה הרחבה – לא רק על המקרה המסוים אותו בדקנו. במחקר האיכותני, אנו מחפשים אחר התשובות שיספרו לנו כיצד חוויה לימודית, תרבותית או אישית מקבלת משמעות רחבה.

לדוגמא: לא נבדוק מהו סגנון הלימודים המועדף על תלמידים בגילאי היסודי, אלא נעסוק בשאלה: “כיצד בכיתה X, בבית ספר X, הממוקם בעיר X – מסייע סגנון ההוראה של המחנכ/ת ללמידה”.

“מייסדי” המחקר האיכותי והתומכים בו גורסים כי דרך סוג המחקר הזה נוכל לתאר את האדם באופן הוליסטי, שלם וכמכלול המעיד על הכלל.

בנוסף, בשימוש במחקר איכותי – פרטני ככל שיהיה – ניתן להבין התנהגויות נוספות הקשורות בנושא המחקר ובסופו של דבר לגבש הנחות תאורטיות כלליות.

שיטות מחקר נפוצות

שיטת המחקר היא למעשה הדרך שבה נחקור את ההשערות שלנו, והכלים המעשיים בהם נשתמש כדי לקבל את המידע שאנו מבקשים.

שיטות המחקר או הכלים בהם נשתמש משתנות בהתאם לסוג המחקר שבחרנו.

טבעי יהיה להניח שסמינריון כמותי בחינוך לא ישאב את המידע באותם הכלים בהם יעשה זאת סמינריון איכותני בחינוך. אם כן, מהן שיטות המחקר הנפוצות בסוגי הסמינריונים השונים וכל שכן בסמינריון בחינוך?

שיטות מחקר בסמינריון כמותי

כדי לקבל מידע כמה שיותר רחב ומקיף, יש כמה כלים בהם ישתמש החוקר בעת ביצוע סמינריון כמותי, הנה הבולטים מביניהם:

 • תצפית – התבוננות בתופעה והסקת מסקנות ממנה. בין אם החוקר בוחר לבצע תצפית בסביבה הטבעית של הנחקרים או בתנאי מעבדה, בין אם הוא מחליט להשתמש במכשירים או “התערבויות” חיצוניות אותם הכין מראש או שהוא צופה בתנאים טבעיים – התנאי החשוב ביותר שצריך להתקיים הוא שהחוקר יהיה כמה שיותר אובייקטיבי.
 • סקר – שאלונים מובנים, סקרים טלפוניים או ראיונות סגורים המשמשים לאיסוף נתונים אודות התופעה הנחקרת. משיבי השאלון הם מדגם מייצג של האוכלוסיה הנחקרת. בדרך כלל נערוך סקר כשנרצה לחקור תופעה שקשה לצפות עליה וחייבים לקבל מידע מהנחקר אודותיה.
 • ניתוח כמותי של טקסטים – בשימוש בשיטת המחקר הזו, החוקר עורך סקירה ספרותית רחבה ונשען על אינפורמציה מספרית קיימת – אותה הוא יצטרך לכמת למספרים.

שיטות מחקר בסמינריון איכותני

בסמינריון איכותי, כאמור, נבקש לסקור באופן מעמיק סוגיה אחת ברורה ולא נישען על נתונים רבים. הנה כמה משיטות המחקר הנהוגות בסמינריון איכותי:

 • ראיונות עומק – שאילת שאלות פתוחות המנסות לשאוב כמה שיותר מידע בהשראת הנחקר – מתוך עולמו הפנימי, דעותיו והאסוציאציות שהנושא הנחקר מעלה בו.
 • קבוצות מיקוד – בניגוד לראיון עומק הנערך מול אדם אחד בכל פעם, קבוצות מיקוד עובדת מול קבוצה של אנשים להם מכנה משותף, שהחוקר מראיין במקביל.
 • תצפית משתתפת – החוקר הופך לחלק מאוכלוסיית המחקר ובאופן זה אוסף נתונים.
 • מחקרים אתנוגרפיים – הישענות על מחקרים וסקירה ספרותית ובכך להגיע למסקנה כוללת.

תוכן עבודה סמינריונית בחינוך

להלן מבנה העבודה הכולל – מהפרק הראשון ועד לאחרון, עם דגשים לכל אחד מסוגי הסמינריון:

 1. מבוא – מה הרקע למחקר? מהן המטרות שלו?
 2. סקירת ספרות – מהם משתני המחקר? לאחר הצגתם, נערוך סקירה ספרותית מקיפה ונישען על מחקרים כמה שיותר רלוונטיים לתיאור המשתנים.
 3. שיטת מחקר – באיזו שיטת מחקר השתמש החוקר כדי לבחון את המשתנים שלו? כיצד התקבל המידע?
 4. ממצאים – מעבר מהחלק התאורטי למעשי – מהם ממצאי המחקר? במחקר כמותי, יכתב הפרק הזה לאחר ביצוע ניתוח סטטיסטי לנתונים.
 5. דיון – מהי הפרשנות העולה מתוצאות המחקר ומהממצאים שעולים ממנו?
 6. מקורות – ביבליוגרפיה ורשימת מקורות בהם השתמש החוקר בסקירת הספרות ובכלל, על פי כללי האקדמיה וכללי ה- APA.
 7. נספחים – כלל המסמכים בהם השתמש החוקר במהלך עבודתו.

תחומי מחקר עדכניים

כדי להרגיש את ה”שטח” ולהבין יותר במה מדובר, הנה דוגמא לסמינריון איכותני בחינוך.

במהלך כתיבת עבודה סמינריונית בחינוך מסוג זה , נבדק הקשר בין המצב הרגשי והחברתי של התלמיד לבין הישגיו הלימודיים.

בפרק המבוא הוצג הרקע למבוא ומטרתו, בסקירת הספרות סקר המחבר את המושגים השונים ששימשו אותו בעבודתו ואת המשתנים השונים (מוטיבציה פנימית, מסוגלות לימודית מול התפקוד הרגשי בבית הספר, אינטילגנציה רגשית ועוד) זה מול זה, ולאחר מכן בחן המחבר את הקשר בין שני המושגים.

בפרק הבא, שיטת המחקר, בחן המחבר את הגישות השונות הקיימות בתחום והציע, על סמך בחינה מדוקדקת, רעיונות ליישום על מנת לקדם ילדים מתקשים (כשהדבר מושפע מהמצב החברתי או הרגשי שלהם).

בפרק הממצאים הוצעו מודלים ליישום ובפרק הדיון עסק המחבר במשתמע מהמחקר שערך וניסה לערוך היקשים לתחומים רחבים יותר – למשל, הצעה לתכניות מקדימות כדי למנוע את התופעה – כבר בגיל הרך.

בסוף העבודה כלל המחבר את סיכום ודיון המחקר לצד הבביליוגרפיה העדכנית.

למה לבחור ב- EZ- Grade לכתיבת סמינריון בחינוך?

אם אתם מתקשים לגשת אל כתיבת עבודה סמינריונית בחינוך ומוצאים את עצמכם מכלים זמן יקר מבלי להתקדם – אנחנו כאן בשבילכם.

אנו מציעים שירות אישי וליווי מלא לכל אורך הדרך, ובעזרת צוות כותבים מנוסה, בעל תארים מתקדמים וכזה שמותאם לתחום המחקר – נדאג שהעבודה הסמינריונית שלכם תהיה מושלמת.

אנו מקפידים על בקרת איכות לכל אורך הדרך ומשתמשים בסריקה ידנית ומומחשבת כדי לוודא שאין טעויות במחקר.

כתיבת סמינריון בחינוך, כשהוא נערך על ידי המומחים, יכול להצעיד אתכם קדימה ולסייע לכם לצלוח את אחד החלקים החשובים ביותר בתואר בשלום. איתנו אתם בטוחים שכל שלבי העבודה – מההתחלה ועד לסוף הטוב.

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן