מה זה רפרט? וכיצד ניתן להתכונן לקראתו?

מה זה רפרט וכיצד ניתן להתכונן לקראתו
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

רפרט הינו מטלה אקדמית אחת מיני מספר מטלות בהן יפגשו הסטודנטים לאורך שנות לימודיהם האקדמיות.

התהליך שעל הסטודנט/ית לעבור מתחיל בראש ובראשונה במציאת הרעיון המחקרי עליו תתבצע העבודה. לאחר מכן, יש לגשת אל מלאכת כתיבתה של עבודת הרפרט בהתאם לכל הכללים וההנחיות האקדמיים האוניברסליים הנדרשים. לאחריו על הסטודנט/ית להציגו אל מול הכיתה, כאשר הנוהג הוא להכין מצגת אל מול יושבי הכיתה ומרצה הקורס.

האם הרפרט דומה לסמינריון?

דומה אך שונה. מדובר במטלה אקדמית קטנה יותר מאשר עבודת הסמינריון הנדרשת בשנה השלישית לתואר האקדמי. ניתן בהחלט לומר כי הרפרט במקום מסוים מכין את הסטודנטים עם הכישורים והמיומנויות הנדרשים עבור כתיבת הסמינריון.

במסגרת הרפרט, בדומה לסמינריון, על הסטודנטים להציג רעיון, קרי שאלת מחקר או טענה מסוימת, ולבססה באמצעות מחקרים ותיאוריות המגובים בסימוכין.

כמו-כן, כתיבת הרפרט כפופה להנחיות הן אקדמיות והן פרטניות הניתנות מטעם המרצה, אלמנט הדומה אף הוא לדרישותיה של העבודה הסמינריונית, זאת לרבות סוג הפונט, ריווח הטקסט, אופן הכתיבה בשפה רהוטה וברורה וכן עם מבנה סדור ומובן המפורט לראשי פרקים.

מבנה הרפרט

מבנה העבודה הכתובה

כיאה לכל מטלה אקדמית, מבנה הרפרט מורכב ממבוא המציג את הרקע לדברים האמורים בו, גוף העבודה המחולק לראשי פרקים, ניתוח, הסקת מסקנות ולעתים גם נדרשת ביבליוגרפיה.

מבנה המצגת

ועתה הבדל משמעותי המבדיל בין רפרט לבין עבודה סמינריונית; בעוד שהסמינריון מוגש כעבודה כתובה בלבד, הרי שהרפרט נדרש להגשה הן בגרסתו הכתובה והן באמצעות הצגתו במצגת אל מול יושבי הכיתה.

את המבנה של העבודה יש להעביר אל שקופיות המציגות את הנושא האמור באופן תמציתי, ענייני וכרונולוגי.

מלאכה זו נדמית כפשוטה, אך גם אליה יש להיערך היטב בקפידה. הגשתם של תמצית הדברים על גבי מצגת, מצריכה היכרות מעמיקה עם העבודה, ומשקפת למרצה את מידת הבנתו ובקיאותו של הסטודנט בעבודה שהכין.

טיפים להצגת הרפרט במצגת

הטיפ החשוב ביותר אותו נדגיש שוב ושוב הוא התמציתיות.

המצגת משקפת מיומנות סטודנטיאלית חשובה והיא היכולת להפריד בין העיקר לטפל, להבין את עיקרי הדברים ולסכם באופן נכון וענייני.

יכולת התמצות והגשתם של הדברים בנקודות המהותיות ביותר, ייבחנו בקפידה. מרצה הקורס יבקש להתרשם ממידת היכולת של הסטודנט/ית להציג את הדברים ולהעביר את המסר הנדרש.

נורות אדומות שכדאי להכיר

  • האם כל שקופית כוללת מספר שורות החורג מ-4 עד 5 שורות לכל היותר? זכרו שעליכם לתמצת את דבריכם ככל הניתן.
  • האם הכותרת משקפת היטב את הדברים האמורים בשקופית?
  • האם בקריאה חוזרת אתם מסיקים שישנה סטייה מסוימת מן המידע שביקשתם להעביר? התמקדות-יתר בנושא מסוים שהוציא אתכם מן המסלול הנכון?

עצות ליצירת מצגת מוצלחת

היערכות מקדימה ו’חזרות’ לקראת ה’מופע’ במילים אחרות, כל אלו יכולים לעשות פלאים ולשדרג משמעותית את אופן ההצגה של עיקרי הרפרט.

תכננו כל שקופית ושקופית בקפידה, וודאו כי מהלך השקופיות אכן עונה על שאלת המחקר ומציג טיעונים ורעיונות שלב אחר שלב.

קראו את השקופיות, עברו עליהן, וודאו שהן אכן משקפות את המטרות והטיעונים שביקשתם לשקף.

לאחר מקצה השיפורים, הציגו את המצגת בפני חברים או בני משפחה. היו סמוכים ובטוחים שגם בשלב זה, תגלו לפתע אי-אלו שינויים אותם תרצו לערוך בטקסט ובפסקאות שעל גבי השקופיות.

בקשו מן הנוכחים והנוכחות לשאול אתכם שאלות. דבר שיאפשר לכם גם לבחון את מידת בקיאותכם בכל הידע שצברתם בעת הכנת הרפרט.

הכנת רפרט ב-Ez Grade

באיזי גרייד המרכז לסיוע לסטודנט אנו מספקים שירותי כתיבת עבודה אקדמית לרבות עבודות רפרט.

באיזי גרייד תיהנו משירות הניתן על-ידי כותבים וכותבות אקדמיים בעלי תארים ראשונים בהצטיינות ותארים מתקדמים בלבד.

השירות הינו מקיף וכולל את איתור שאלת המחקר ומקורות המחקר, כתיבת העבודה בהתאם לכל ההנחיות לרבות הנחיות המרצה, וכן הכנת מצגת מקצועית, נקייה ותמציתית.

בכל שאלה והתייעצות בנושא הכנת רפרטים, נשמח לעמוד לשירותכם. צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם.

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן