מהי ביבליוגרפיה?

מהי ביבליוגרפיה?
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

בשונה מראשית ימיו של האינטרנט, כיום רבים נוהגים לומר בהלצה כי ‘אם זה כתוב באינטרנט, זה בטוח נכון’. הרשת גדושה ושוצפת במידע שמרביתו אם נסתכל על כך בצורה אובייקטיבית – איננו מגובה בדבר.

באקדמיה, כתיבה קולחת ככל שתהיה, מושתתת על עובדות ככל שתהיה, איננה יכולה להתקבל על הדעת, זאת מבלי שהיא מציינת בקפידה את מקורות המידע עליה הסתמכה.

להלן נסביר מהי ביבליוגרפיה, וכן אם אתם מחפשים הנחיות פרקטיות הלכה למעשה, נשמח להפנותכם למדריך ברור ומסודר שנכתב על-ידי צוות האתר.

מהי חשיבותה של הביבליוגרפיה?

רשימת המקורות שעל-פיהם העבודה האקדמית נכתבה, מגבה את הטקסט הכתוב ומעניקה לו גושפנקא ואסמכתא מדעית.

לצד זאת, נציין נדבך משפטי חשוב, והוא כי רשימה זו מגבה את כותב או כותבת העבודה ומונעת את היתכנותה של גניבה ספרותית.

בכל העולם האקדמי נהוג לציין רשימה ביבליוגרפית, וזאת בכפוף לחוקים ברורים ונהירים לכול. חוקים אלו גם מובהרים ומודגשים בפני הסטודנטים, זאת בטרם כתיבת העבודה.

האם ביבליוגרפיה מוכרחה להישען על כתבים מדעיים?

ספרות מקצועית מדעית היא חלק בלתי נפרד מן הנוף של הרשימה הביבליוגרפית, אך זוהי איננה נחלתה הבלעדית.

הביבליוגרפיה יכולה למנות שורה של מקורות מידע נוספים עליהם הסתמך הכותב, זאת לרבות ראיונות, סרטים, אתרים אינטרנטיים, מקורות חדשותיים וכיוצא בזאת.
ככלל, ניתן למצוא ערב רב של מקורות מידע מספרות מקצועית, מאמרי מידע שפורסמו בכתבי עט ועד למקורות אינטרנטיים.

הגדרות כלליות לכתיבת ביבליוגרפיה

חשוב לציין כי אופן כתיבתה של הביבליוגרפיה עשוי להשתנות בין סוג עבודה אחת לשנייה. עם זאת, לצד השוני ישנם גם קווי דמיון רבים ומכנה משותף עליו נשים את הדגש להלן:

במקורות כתובים יש להבהיר מיהו המחבר, מהו שם הספר או המאמר שפורסם, היכן המאמר פורסם (אם זהו ספר הרי ששם ההוצאה לאור ומקום ההוצאה לאור, ואם זהו כתב עט אז שמו ותאריך פרסום המאמר), ולסיום מספר העמודים שמהם לוקט המידע.

באשר למסמכים אלקטרוניים כגון מאמרים ועד לסרטונים, הרי שחשוב לציין את שם מחבר המאמר, כתובת האתר ואף את התאריך שבו הסרטון נצפה או שנערך הביקור באתר שממנו נדלה המידע.

נדגיש כי הכללים המדויקים לציון כתיבת המקורות מוגשים לסטודנטים בדף מידע המבהיר במדויק את הסטנדרטים המצופים מטעם הסגל האקדמי.

שני דגשים חשובים

קבלת מקורות המידע

הקפידו לבדוק מול המרצה עבורו נכתבת המטלה האקדמית, כי אכן מקורות המידע בהם אתם מעוניינים להשתמש, אכן עומדים בכל הדרישות שנתנו מטעמו.

כלל ברזל הוא כי אם יש ספק באשר למקור מידע הרי שאין ספק, וחשוב לאשרר זאת אל מול הסגל האקדמי.

תיעוד מקורות המידע בשלב הראשוני

גיבשתם לעצמכם מקורות מידע? איננו מפקפקים לרגע, אך בכל זאת נאמר כי אל תמהרו להסתמך על הזיכרון הבריא.

כתבו את מקורות המידע על מסמך מסודר, ציינו לעצמכם מהם העמודים המדויקים שבהם פגשתם במידע שעניין אתכם. ציינו גם את השימוש העתידי שתעשו במקור מידע: לאיזה פרק הוא מיועד? להוכחת איזו טענה?

ברגע האמת, הדבר יאפשר לכם להשתמש במקורות המידע באופן מהיר וקל.

זקוקים לסיוע אקדמי? צרו עמנו קשר

איזי גרייד האתר הגדול בישראל לסיוע אקדמי.

משנת 2007, מספקת איזי גרייד שירותי כתיבת מטלות אקדמיות, דרך סמינריונים ועד לתזות.

בכל שאלה והתייעצות בנושא סיוע אקדמי, ניתן ליצור איתנו קשר טלפוני או להשאיר פניה באתר.

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן