כתיבת סמינריון בקרימינולוגיה

כתיבת סמינריון בקרימינולוגיה
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

לימודי תואר ראשון B.A בקרימינולוגיה מהווים ענף מרתק מתחום הסוציולוגיה הנועד להעמיק יחד עם הסטודנטים בהיבט המחקרי של עולם הפשיעה.

במהלך התואר, למדים הסטודנטים על החריגה מן הנורמות החברתיות המקובלות המובילות יחידים וקבוצות למעשי פשיעה, על תיאוריות מחקריות, היבטים סטטיסטיים, גורמים סביבתיים ועוד.

כחלק מהכשרתם האקדמית בתחום, על בוגרי השנה השלישית ללימודי התואר הראשון להשלים עבודת מחקר סמינריונית הממחישה את יכולותיהם לערוך מחקר מעמיק תוך הפגנת מיומנויות ניתוח וחשיבה ביקורתית.

במה עוסקת העבודה הסמינריונית בקרימינולוגיה?

התוכן והמיקוד יכולים להשתנות במידה ניכרת על-בסיס קורס הסמינריון אותו יקחו הסטודנטים.

עם זאת, ניתן לומר ממעוף הציפור כי לרוב יעד העבודה יהא לבחון תחומי ידע ותובנות נפוצים בענף הקרימינולוגיה לרבות:

  • תיאוריות פשיעה – תיאוריות המסבירות התנהגויות פליליות (למשל נקודות מבט ביולוגיות, פסיכולוגיות, סוציולוגיות, כלכליות או אף סוציו-אקונומיות)
  • סוגי פשיעה – במטרה לבחון סוגים נקודתיים של עבירות. כך למשל, תיתכן עבודת סמינריון בקרימינולוגיה שתבחן פשיעות צווארון לבן, ואילו עבודה אחרת שתבחן פשעי סייבר, או פשעים מאורגנים.
  • ניתוח מדיניות – עבודות אקדמיות הבוחנות את המדיניות הקיימת למניעת פשיעה, והמחקר האקדמי הסובב סביב שאלת המדיניות הקיימת אל מול חלופות אפשריות.
  • דופי התנהגות פלילית – ניתוח מגמות ודפוסים בהתנהגות הפלילית הנושקים לתחום הפסיכולוגיה.

מטרת הסמינריון בקרימינולוגיה

הסמינריון בקרימינולוגיה הינו סמינריון מחקרי, ובו על הסטודנט או הסטודנטית להסתמך על שיטות מחקר שונות לרבות: ניתוח נתונים סטטיסטיים, עריכת סקרים או ביצוע ראיונות.

מטרתו של הסמינריון היא להשריש בקרב הסטודנטים את היכולת התיאורטית והפרקטית לנתח סיבות להתנהגויות פליליות, דפוסים וגורמים שונים.

היבט זה שלוב בפיתוחם של כישורי מחקר, יכולות לניתוח נתונים, עריכת היקשים, ושילוב התובנות והמסקנות יחד עם בקיאות בסוגיות אתיות ומשפטיות הלקוחות מעולם המשפט הפלילי.

כיצד מתחילים?

ראשית, על הסטודנטים להגיש סקירה ספרותית קפדנית ורחבה לצד שאלת מחקר אותה יגישו לאישור מרצה הקורס.

הסמינריונים המחקריים הנהוגים במדעי החברה הינם איכותניים. כאן המקום להבדיל בין סמינריון מחקרי איכותני לבין סמינריון מחקרי כמותני.

האיכותני (הנהוג בקרימינולוגיה) יסתמך על שאלונים / ראיונות פרונטליים / תצפיות זאת בעוד שבסמינריון כמותני (הנהוג למשל במדעים המדויקים) יסתמכו הסטודנטים על מודלים מתמטיים שונים.

איתור מקורות המידע ויצירתה של שאלת מחקר רלוונטית זהו שלב קריטי בסלילת הדרך אל עבר עבודה איכותית ומקורית. באיזי גרייד כחלק משירותי הכתיבה, אנו מלווים את הסטודנטים כבר מתחילת הדרך ומתווים יחד עמם את שאלת המחקר, לרבות איתור מקורות המידע הנדרשים ושיטות המחקר.

דוגמאות לשאלות מחקר בקרימינולוגיה

אלו הן דוגמאות כלליות בלבד, וחשוב לציין כי את שאלת המחקר ייתכן ותבחרו על-בסיס נושא קורס הסמינריון בו תבחרו:

  • מהם הגורמים לעבריינות נוער באזורים עירוניים, וכיצד ניתן לתכנן תוכניות התערבות מוקדמת כדרכי מניעה?
  • הגורמים הפסיכולוגיים התורמים להתנהגות פלילית בקרב רוצחים סדרתיים, והיכולת להשתמש בידע מחקרי זה לצרכי יצירת פרופיל ומניעה
  • כיצד השתנו שיעורי הפשיעה באזורים עירוניים במהלך 20 השנים האחרונות בישראל, ואילו גורמים חברתיים עשויים להסביר שינויים אלו?
  • ההבדלים בשיעורי הפשיעה בין ישראל לבין ארה”ב והשוני באסטרטגיות בין שתי המדינות
  • אתגרי האכיפה וההעמדה לדין של מקרי פשעי סייבר, ואסטרטגיות הטיפול הנהוגות כיום
  • השפעת הפתרונות הטכנולוגיים על עבירות ונדליזם ועבירות הרכוש במרחב הציבורי

כתיבת עבודה סמינריונית בקרימינולוגיה עם Ez-Grade

ברוכים הבאים לאיזי גרייד המספקת שירותי כתיבה לעבודות אקדמיות.

לרשות איזי גרייד עשרות כותבים וכותבות אקדמיים בעלי תואר ראשון בהצטיינות ותארים מתקדמים בלבד.

אנו מקפידים לצוות לכל סטודנט וסטודנטית כותב או כותבת אקדמי/ת בעלי רקע רלוונטי בלבד. העבודות הינן מקורות במלואן ונכתבות בהתאם לכל כללי הכתיבה האקדמיים האוניברסליים וכן אלו הניתנים באופן פרטני על-ידי מרצה הקורס.

בכל שאלה והתייעצות, אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר טלפוני או להשאיר פניה באתר.

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן