כללי ציטוט APA וביבליוגרפיה

כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

בכתיבת עבודה מדעית, מסתמך החוקר על ממצאים קיימים ועל ביבליוגרפיה מחקרית בנושא הנחקר, דרכה הוא מבסס את טיעוניו ומציג לקורא סקירה אודות הנושא.

את המקורות עליהם הסתמך הוא חייב לכלול בעבודה על פי כללי ציטוט אחיד הנקראים בשפה המקצועית APA (American Psychological Association). מדוע כללים אלו חשובים ומהם?

חשיבות הציטוט לפי כללי ציטוט APA

מלבד העובדה שכללי ציטוט APA אינם בגדר המלצה אלא חובה ואי עמידה בכללים אלו עלולה להוריד נקודות מהעבודה שהושקעה בה אנרגיה כה רבה (וחבל..), זוהי גם הדרך הנוחה ביותר עבור הקורא הפוטנציאלי להתמצא בתוך העבודה ולהבין על אילו מקורות החוקר ביסס אותה. על פי כללי ציטוט אחיד המשמשים את כל החוקרים בעת כתיבתם, ישנה שפה גלובלית להבנת המקורות ודרך פשוטה ונהירה לכל קורא.

כללי ציטוט אחיד APA– כללי

  • כשמדובר באזכור מקורות בתוך העבודה, סדר הכתיבה יהיה בסוגריים והוא יובא כך: (שם המקור, שנה). במידה ומדובר בכמה חוקרים המובאים בפסקה אחת, הוא יובא כך: (שם המקור 1, שנה; שם המקור 2, שנה).
  • במידה ומדובר בשני חוקרים ומעלה שמחקרם מובא בשפה האנגלית, נציין את הסימן “&” בין השמות.
  • שמות פרטיים ואמצעיים יש לציין בראשי תיבות, שם המשפחה יובא במלואו.
  • עבור יותר ממקור אחד בתוך פסקה, נכתוב את שמות החוקרים לפי סדר הא’-ב’.
  • ברשימה הביבליוגרפית, אם מתייחסים לאותו חוקר אך למחקרים משנים שונות, יש לכתוב אותן לפי סדר כרונולוגי (החל מהישן ביותר)

כללי הציטוט האחיד בתוך המאמר

  • המקור יכול להיות מאוזכר כחלק מהמשפט – למשל: “מחקרו של כץ משנת 2005 מעלה כי…”, או בסוגריים, כשהוא לא חלק מהמשפט. לדוגמא: “חוקרים אחדים (כץ, 2005; הופמן, 2016)… “
  • במידה והציטוט כולל מקורות בעברית ובאנגלית, יש לכתוב זאת כך: (כץ, 2005; Hofman, 2016)
  • אם ציטוט מובא במלואו בגוף העבודה, נכתוב את המקור בתוספת מספר העמוד: (כץ, 2015, 47). במידה ומתייחסים לכמה עמודים, נכתוב את הטווח כך: 47-50. במידה והמקור באנגלית, העובדה שמדובר בעמוד יצוין על ידי האות (P (Hofman, 2016, p.237.

 

ביבליוגרפיה בסוף העבודה

בסוף העבודה, אנו מפרטים את המקורות המלאים שאוזכרו במהלכה לפי מקורות המידע מהם ציטטנו:

ספר

  • שם משפחה, שם פרטי – אות ראשונה בלבד. (שנה). שם הספר- בכתב נטוי. מקום ההוצאה לאור: שם ההוצאה.

לדוגמא: הופמן, א. (תשע”ז 2016). מבוא לפסיכולוגיה. ירושלים: כינורות.

  • במידה ולספר יש עד שישה מחברים, נכלול את כולם (במידה ומעל שישה – נכלול את השישה הראשונים), כך: שם משפחה, שם פרטי, ו(ו’ חיבור למחבר האחרון) שם משפחה, שם פרטי. (שנה). שם הספר. מקום ההוצאה לאור: שם ההוצאה.

לדוגמא: הופמן, א., וכהן, ז. (תש”ס 2000). מבוא לפסיכולוגיה. ירושלים: כינורות.

באנגלית הכללים יהיו דומים. במקום ו’ החיבור נשתמש בסימן “&”.

ציטוט מאמר מכתב עת

כללים זהים, אך את שם כתב העת נכתוב כך: שם המאמר, שם כתב העת מכרך – מספר החוברת – עמודים.

עיתון

שם משפחה, שם פרטי. (שנה, יום בחודש, חודש). שם המאמר. שם העיתון. עמודים.

לדוגמא: כהן, א. (2016, 26 בינואר). השפה כתרבות. ידיעות אחרונות. 13-14.

שם משפחה, שם פרטי. (שנה, יום בחודש, חודש). שם המאמר. שם העיתון, עמוד/ים.

אנציקלופדיה

לערך מאינציקלופדיה כללים זהים מבחינת שם המחבר, ההוצאה וכו’. את המקור עצמו נכתוב כך: שם הערך. שם האנציקלופדיה (מספר הכרך, עמודים).

כללי הציטוט מבלבלים אתכם? משוועים למעט עזרה בכתיבת סמינריון? EZ-grade כאן כדי להעניק לכם סיוע אקדמאי, ייעוץ אקדמאי, כתיבת סמינריון וכל מה שתזדקקו לו בדרך לתואר המושלם!

כתיבה לפי כללי ציטוט אחיד APA – סמינריון בכלכלה לדוגמא – סמינריון במשפטים לדוגמא – ייעוץ חינם

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן