טעויות נפוצות בכתיבת רפרט

טעויות נפוצות בכתיבת רפרט
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

במסגרת הדרישות האקדמיות בהן צריכים לעמוד הסטודנטים, ישנה סדרה של מטלות אקדמיות שמטרתן לשקף את יכולת הסטודנט/ית לחקור נושא בהתאם לאמות המידה הנהוגות באקדמיה, תוך מתן טיעונים הנסמכים על מחקרים וסימוכין.

אחת מן המטלות האקדמיות הללו עונה לשם ‘רפרט’ הנחשבת לעבודת הגשה קצרה באופן יחסי אל מול עבודות הפרו-סמינריון וכל שכן הסמינריון.

בשונה מן הסמינריון, עבודת הרפרט מתחלקת לשני חלקים:

  • על הסטודנט/ית לכתוב את העבודה תוך הקפדה על כל כללי הכתיבה האקדמיים.
  • לצד זאת, במרבית הקורסים, יצטרכו הסטודנטים להציג את עבודתם בדמות מצגת שתוצג בפני מרצה הקורס והכיתה.

על היותה קצרה באופן יחסי למקבילותיה, ישנן טעויות נפוצות מהן כדאי וניתן להימנע. כל שכן נכון הדבר כאשר מדובר למעשה במטלה האקדמית המשמעותית הראשונה בה הסטודנט יעסוק.

כאן ב-Ez Grade המרכז לסיוע לסטודנט, שינסנו מותניים, הפשלנו שרוולים, וריכזנו עבורכם מספר דגשים שכל סטודנט וסטודנטית צריכים להכיר.

אורך העבודה

בשל העובדה שמדובר בעבודה האקדמית הראשונה שלכם, נדגיש כי אורך העבודה מוכרח להתאים להנחיות שניתנו על-ידי המרצה.

רק לשם ההשוואה, עבודה סמינריונית מתפרשת על פני כ-20 עמודי תוכן בממוצע (קרי גוף העבודה, לקריאת מאמר מרחיב בנושא). מכאן, שעבודת הרפרט, על אף היותה מחקרית, עודנה כפופה למספר עמודים מצומצם יותר, וכל חריגה תשפיע בהכרח על הציון הסופי.

המלצתנו היא להקפיד ולדבוק בנושא מחקרי ממוקד ככל הניתן. נושא כללי מדי עלול להוביל לכתיבתה של עבודה מקיפה יתר על המידה.

הנחיות טכניות

טעות נפוצה למדי שרבים נופלים בה – אי-עמידה בהנחיות הטכניות שניתנו על-ידי מרצה הקורס.

הנחיות אלו כוללות את הרווח בין השורות, רוחב השוליים של העבודה, גודל הטקסט ועד לסוג הפונט.

כלל ברזל: הקפידו על ההנחיות הטכניות האלו עוד בטרם התחלתם לכתוב את העבודה עצמה.

לא תרצו לגלות רק בסיום העבודה, שלמעשה חרגתם ממספר העמודים הנדרש (זאת כיוון שרווח השורות לפתע יקפיץ פסקה לעמוד הבא, כמו גם רוחב השוליים וכיוצא בזאת).

תמציתיות

ההיגיון הבריא שלנו אומר לנו שעלינו להיות מפורטים ככל הניתן. אלמנט שכזה וודאי שימחיש עד כמה העמקנו במושא המחקר, לא?

ובכן, זה הזמן להכיר בדרישותיה של האקדמיה להיות ענייניים ותמציתיים. להפריד בין העיקר לטפל.

הקפידו על עבודה תמציתית, עבודה שמתייחסת במדויק למושא המחקר, ושעונה עליו באופן כרונולוגי, נהיר וברור עם חלוקה לראשי פרקים.

עבודה עניינית וברורה, תקל עליכם משמעותית בעת שתתחילו לערוך את המצגת. זכרו כי מטרת המצגת היא לתמצת את עיקרי הדברים מתוך העבודה.

היערכות לקראת המצגת

בעת שהסטודנטים מציגים את עבודתם עם מצגת אל מול יושבי הכיתה, מטרת המרצה היא לבחון את בקיאות הסטודנט/ית, כמו גם את יכולתם לשקף את דבריהם באופן ענייני המתמקד בעיקרי הדברים.

בעת שאתם מכינים את המצגת, הקפידו להציג אותה אל מול חברים ובני משפחה. וודאו שאתם ערוכים ומוכנים לשאלות שיישאלו, ובדקו באילו מן השקופיות מצאתם את עצמכם מתמהמהים או מתקשים בקריאה. פסקה שתקשה עליכם בקריאה, ככל הנראה איננה מנוסחת כהלכה.

שירותי הסיוע לסטודנט של Ez Grade

באיזי גרייד אנו מתמחים במתן שירותי כתיבה והכנת מטלות אקדמיות לסטודנטים, תוך הקפדה על עבודות מקוריות ושעומדות בכל הסטנדרטים והקריטריונים הנדרשים באקדמיה, לרבות הנחיות המרצה הפרטניות.

באפשרותכם להזמין באמצעות איזי גרייד עבודת רפרט וכן מצגת שתציג את עיקרי הדברים באופן תמציתי וענייני. העבודה נכתבת מן היסוד החל מאיתור הנושא המחקרי ומקורות המחקר ועד לכתיבה עצמה.

כלל העבודות האקדמיות נכתבות על-ידי כותבים וכותבות אקדמיים מטעם איזי גרייד, בעלי תואר ראשון בהצטיינות או תארים אקדמיים מתקדמים בלבד.

לפרטים נוספים וקבלת מידע, צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה באתר.

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן