טעויות נפוצות בכתיבת מטלה אקדמית

טעויות נפוצות בכתיבת מטלה אקדמית
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

כתיבת עבודה אקדמית נועדה להציג את יכולות המחקר של הסטודנט/ית וכן בד בבד גם לגבש מיומנויות מחקריות והיכרות עם הנחיות הכתיבה והמחקר הנהוגות בעולם האקדמי.

עבור סטודנטים רבים ובעיקר עבור אלו הכותבים זה עתה את עבודתם האקדמית הראשונה, הרי שכתיבת המטלה עלולה להתברר כמשימה מאתגרת במיוחד.
ישנה אמרה כה נכונה ועל-פיה מטעויות לומדים, אך בו-זמנית ישנן גם טעויות שגורות ונפוצות שניתן להכיר בהן מבעוד מועד, ובכך לפסוח מעליהן ולהקל בצורה ניכרת על תהליך הכתיבה.

כאן באיזי גרייד המרכז לסיוע לסטודנט, ריכזנו עבורכם מספר טעויות נפוצות בכתיבת מטלות אקדמיות מרפרט, דרך סמינריון ועד לתזה. מטבע הדברים שלא התאפקנו ושזרנו במדריך גם מספר תובנות שיסבירו כיצד להימנע מטעויות אלו, ובכך לסלול את הדרך לתהליך לימוד ומחקר אקדמי מהנה ומעשיר.

תכנון מקדים לקוי

מצד אחד אנחנו רוצים להתחיל בעבודה האקדמית ולדעת שלפחות עשינו את הצעד הראשון. מן הצד השני, אם ניגש אל כתיבת העבודה ללא כל תכנון מקדים, הרי שייתכן ונבזבז לעצמנו משאב זמן שלא יסולא מפז.

אל תקפצו אל המים העמוקים, היערכו קודם לכן עם תכנון הכולל גיבוש מקורות מחקר, שאלת מחקר ברורה וממוקדת ונושא שתואם את תחום עניינכם.

ויודעים מה? מעבר לכך, קחו רגע אוויר, וארגנו לעצמכם את לוח הזמנים בצורה נכונה. ייתכן שאתם משלבים את מלאכת הכתיבה יחד עם עבודה או חיי משפחה.

ארגנו את המחשבות, ארגנו את משבצות הלו”ז ובכך תסללו לעצמכם את הדרך לכתיבה רגועה יותר וממוקדת יותר.

‘התעלמות’ מביסוס הטענות

עד כמה שישנן טענות שעשויות להישמע מוצקות והגיוניות, הרי שעלינו להעלות על הכתב טיעונים ומסקנות המגובים בראיות מוצקות ובמחקר יסודי.

בכל טיעון שאתם מעוניינים להציג, וודאו שישנם מקורות שונים ומגוונים להסתמך עליהם. אם מדובר במקור אחד או שניים, וכל שכן מקורות אקדמיים ומקצועיים ישנים, הרי שהדבר עלול להחליש את ביסוס הטענות.

ישנה טענה שאינכם מוצאים כל דרך לבססה? זה בסדר גם לקחת צעד אחורה ולחפש אחר טיעונים נוספים שיוכלו להשתלב בעבודה.

נטייה לשפה ותחביר מורכבים מדי

טבעי לחלוטין שתרצו להפגין יכולות ניסוח גבוהות ומוקפדות. עם זאת, לעתים הדבר מדרבן אותנו להאריך בכתיבה ולהפוך משפט ענייני וברור למשפט מעורפל ומפותל.

האם ניתן בהכרח להתגבר על הנטייה הזאת עם תשומת לב מקדימה? ייתכן, אך אל לכם להסתמך על כך.

הטיפ שלנו הוא להקפיד ולקרוא את הנוסח פעם נוספת. הימנעו מז’רגון ושפה שעלולים לבלבל את הקוראים שלכם, ואם אתם חשתם מעט מבולבלים מן הנוסח, חשבו כיצד הדבר ייתפש על-ידי קורא שזה עתה פוגש בעבודתכם לראשונה.

תנו לאדם נוסף לקרוא את העבודה, ולאלו מכם המעוניינים להגדיל ולעשות, הרי שניתן לפנות לאנשי מקצוע שיערכו הגהה מקיפה.

התעלמות מהנחיות המרצה

טעות כה נפוצה וכל כך מצערת. הנקודות האלו יכולות להיות שלכם והן מוכרחות להיות שלכם.

הקפידו להישמע להנחיות המרצה. מהם כללי הציטוט שהמרצה מבקש, מהן ההנחיות העיצוביות שהמנחה הורה עליהן, מהו רוחב השורות, מהם השוליים? גודל הכתב? מספר העמודים המקסימלי?

עבודה שלא עומדת בקריטריונים הבסיסיים הללו, תותיר רושם שלילי על המרצה ובהחלט תשפיע על הציון הסופי.

אודות איזי גרייד

Ez Grade מספקת שירותי כתיבת עבודות אקדמיות עם כותבים וכותבות אקדמיים בעלי תואר ראשון בהצטיינות או תארים מתקדמים בלבד.

אנו מקפידים על עבודות מקוריות באחריות מלאה, ומספקים שירותים החל ממתן סיוע בפרקים פרטניים בעבודה האקדמית ועד להכנתה של כלל העבודה מגיבוש שאלת המחקר ומקורות המידע ועד לעבודה מוגמרת ומוכנה להגשה.

למידע נוסף וקבלת פרטים, ניתן ליצור עמנו קשר טלפוני או להשאיר פניה באתר.

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן