דוגמאות לשאלות מחקר לסמינריון בתקשורת

דוגמאות לשאלות מחקר לסמינריון בתקשורת
כתיבת עבודה?
אנחנו הכתובת

בבואנו לצאת אל המסע לגיבושה של עבודת הסמינריון בתואר בתקשורת, הרי שעלינו לחפש אחר שאלת מחקר שהן תעורר עניין בקרב הקוראים והן תתרום באופן משמעותי לדיסציפלינה הנחקרת.

במדריך שכתבתנו על ההבדלים בין סמינריון טוב למצוין הדגשנו כי למידת המקוריות של שאלת המחקר, ישנה השפעה עצומה על איכות המטלה האקדמית. כאן נדגים ממעוף הציפור היבטים שונים שיכולים להובילנו לניסוחן של שאלות מחקר מסקרנות ומעשירות.

השפעת המדיה החברתית על דעת הקהל

דעת הקהל והמדיה החברתית היא נושא חובק עולם, ובהחלט ניתן לחוש בו גם כאן בארצנו הקטנה.

בעידן התקשורת הדיגיטלית, ניתן לערוך עבודה סמינריונית מרתקת הבודקת כיצד המדיה החברתית מעצבת את דעת הקהל בנושאים חברתיים ופוליטיים. ניתן לחקור את המנגנונים שבאמצעותם אותן פלטפורמות דוגמת טוויטר, פייסבוק וגם טיק טוק, משפיעות על השיח הציבורי ואף על תהליכי קבלת ההחלטות של העומדים בראש.

השיח המתלהם הקיים ברשתות החברתיות המקומיות בין ימין לשמאל, צוותי ההסברה הנלחמים למען ישראל בחזית הבינלאומית אל מול אלו המבקשים להשחיר את המדינה ועוד. מנעד האפשרויות למחקר הוא עצום ורחב.

ייצוג תקשורתי ופוליטיקת הזהויות

בהיבט זה הרי שניתן לבחון את האופן שבו מגדר, גזע או מוצא אתני מתוארים בתקשורת המיינסטרימית. לבחון האם ישנם מוצאים אתניים שאינם זוכים לסקירה שוטפת ושוצפת באותה המידה, וכיצד היבט זה מעיד על הזהויות השונות הקיימות בחברה.

כיצד ייצוג תקשורתי משפיע על תפישות חברתיות? תסיסות חברתיות? היבטים אלו יכולים אף הם להובילנו ליצירת עבודה סמינריונית מרתקת החוקרת את הימים התוססים והשוצפים שמאפיינים את מדינת ישראל.

עידן הפייק ניוז

עם עלייתו והשתרשותו של המושג ‘פייק ניוז’, כיצד יודעים מה נכון ומה לא? וכיצד מכונה משומנת זו משמשת גופים שונים ליצירת נרטיבים שגויים?

שאלות מחקר בנושאים אלו יכולות לבחון איזה תפקיד ממלאת התקשורת במאבק בחדשות הפייק, לבחון את היעילות הקיימת במעורבויות חינוכיות וחברתיות דוגמת חידוד חשיבה ביקורתית בקרב צרכני המדיה.

בהיבט הפוליטי הרי שניתן לבחון כיצד עידן הפייק ניוז השפיע על קמפיינים פוליטיים, על הצלחות והפסדים במערכות בחירות.

אסטרטגיות תקשורת בניהול משברים

באפשרותכם לשקול ולערוך עבודה סמינריונית מרתקת שתנתח את אסטרטגיות התקשורת המופעלות על-ידי ארגונים, מוסדות וחברות בעת משברים כגון אסונות טבע, מגפות, ידיעה המשחירה ארגון מסוים או אישיות מסוימת ועוד.

מהם המרכיבים המרכזיים בתקשורת יעילה בעת ניהול משבר? וכיצד הם משפיעים על התפישות הציבוריות והמוניטין הארגוני?

אתיקה בעידן המדיה הדיגיטלית

בעידן ובו העיתונות המקוונות מנוהלת יותר ויותר על-ידי גורמים אזרחיים ויוזמות פרטיות, ניתן לערוך עבודה סמינריונית מרתקת הבוחנת כיצד השתנו הסטנדרטים האתיים במדיה התקשורתית העיתונאית.

ניתן לחקור דילמות אתיות המוצבות על-ידי הטכנולוגיות והפלטפורמות החברתיות השונות, תוך התייחסות לסוגיות כגון פרטיות, ביטחון המדינה, חשיפת יתר לילדים ועוד.

תקשורת פוליטית בעידן הפופוליזם

עבודה סמינריונית שכזו יכולה לבחון את האסטרטגיות התקשורתיות המופעלות על-ידי מנהיגים הנוטים לטקטיקות פופוליסטיות שונות.

כיצד נרטיבים פופוליסטיים מהדהדים בציבור? מהן ההשלכות על השיח הדמוקרטי? מהו תפקידה של המדיה החברתית בהגברת אותם המסרים?

לסיכום

דוגמאות אלו הובאו בסקירה כללית בלבד, ומטרתם לשמש כהשראה ולהציג את מנעד האפשרויות הבלתי נגמרות שישנו בתחום התקשורת.

זכרו כי שאלת המחקר שלכם היא המצפן המנחה אתכם בעת החקירה והכתיבה האקדמית. השאלה מוכרחה להיות מנוסחת היטב, ברורה ויתרה מזאת: ממוקדת.

בחרו בנושא שמצית את סקרנותכם, שתואם את תחומי עניינכם ושלאות עיניכם יש לכם את היכולת לתרום בו עם תובנות חשובות ומרתקות.

אודות Ez-Grade

איזי גרייד המרכז לסיוע לסטודנט מספקת שירותי כתיבת עבודות אקדמיות החל מניסוח שאלת המחקר וגיבוש מקורות המידע ועד לכתיבת העבודה בכפוף לכלל ההנחיות האקדמיות.

בכל שאלה והתייעצות, אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר טלפוני או להשאיר פניה באתר.

שתפו מאמר זה עם חברים

שירותים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת עבודה אקדמית
סטודנטים רבים מתעניינים לגבי כתיבת עבודות אקדמיות, מאחר ולא לכולם יש את הזמן, הסבלנות או היכולת לכתוב את העבודות שלהם בצורה עצמאית. יש לזכור כי רוב הסטודנטים נאלצים להתמודד עם עומס משמעותי, הכולל את הצורך לעמוד במטלות האקדמיות השונות, ללמוד למבחנים, לשלב עבודה ולהשאיר מעט זמן לחיי חברה.
מטלות אקדמיות
במהלך התואר הראשון והשני, מתבקש הסטודנט להגיש מטלות אקדמיות במגוון נושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתואר הנלמד. חשיבותן של המטלות הללו היא קריטית, שכן הן מהוות משקל לא מבוטל בשקלול הסופי של הציון בתואר
כתיבת עבודות סמינריון (גמר)
כל סטודנט בתואר הראשון או השני מגיע לאחת מהנקודות הקריטיות בתואר: כתיבת עבודה סמינריונית או בשמה השני, כתיבת עבודה אקדמית. ישנם סטודנטים שמתמודדים עם המחקר / כתיבת סמינריון ללא קושי. יש את אלו שברור להם מה הם רוצים שיהיה כתוב בעבודת הגמר, מהיכן לדלות אינפורמציה לעבודה סמינריונית וכיצד לעבד אותה – ויש אחרים, שמוצאים כתיבת עבודת סמינריון כמעכבת.
ניתוחים סטטיסטיים
כחלק מהתאמת הכותב למטלה הנדרשת, הניתוח הסטטיסטי מתבצע ע``י סטטיסטיקאים/כלכלנים מוסמכים, בעלי ידע מעמיק באקונומטריקה וסטטיסטיקה יישומית ותיאורית.
הכנת מצגת עסקית לסטודנטים, עסקים וחברות
ערכתם מחקר מעמיק, הכנתם עבודה נהדרת ואין ספק שאתם ראויים לתואר הסטודנט המצטיין. כעת, הגיע הרגע בו המרצה שלכם מבקש מכם להעביר את העבודה היפה שכתבתם ולהפוך אותה למצגת ולהרצאה – הכנת מצגת מקצועית? פה אתם מתחילים להילחץ.
פרויקט גמר (הנדסאים)
בתום לימודיו של סטודנט לאחד ממקצועות ההנדסה, הוא מתבקש להגיש פרויקט גמר. פרויקט הגמר ועמידה מוצלחת במבחן ההגנה על הפרוייקט מקנים לו, בסופו של דבר, את תעודת ההסמכה..

מאמרים נוספים

תוכן עניינים

צריכים סיוע בכתיבת עבודה אקדמית?
אנחנו כאן ונוכל להתחיל מיד!

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מומלץ להעלות קבצים מכווצים ומאוגדים בפורמט RAR
דיסקרטיות מובטחת. לעולם לא נמסור את הפרטים שלכם לגורם אחר.
לורם איפסום דולור

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דילוג לתוכן